Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropadome pagarina Krievijai noteiktās sankcijas

Krievijas prezidents Vladimirs Putins. 18.jūlijs, 2017 | Foto: SPUTNIK / REUTERS

Eiropadome ceturtdien vēl uz pusgadu pagarinājusi sankcijas Krievijas un okupētās Krimas amatpersonām, kā arī Donbasa teroristu grupējumu biedriem. Sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvākā loka cilvēki.

Sankcijas piemērotas arī dažiem uzņēmumiem un iestādēm.

149 cilvēkiem un 38 organizācijām noteiktās sankcijas paredz aizliegumu izsniegt vīzas un aktīvu bloķēšanu Eiropas Savienībā (ES).

Sankciju saraksts papildināts ar vēl vienu uzņēmumu, kas apkalpo ostu okupētajā Krimā, sacīja Eiropadomes oficiālais pārstāvis.

Melnajā sarakstā tiek paturēts arī Krievijas vēstnieka ASV amatā nule kā ieceltais Anatolijs Antonovs.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāri