Latvijā ir otrs augstākais smēķētāju īpatsvars ES

 

No visiem Latvijas iedzīvotājiem smēķē 36%, un tas ir otrs augstākais smēķētāju īpatsvars Eiropas Savienības (ES) valstu vidū, liecina pirmdien Eiropas Parlamenta publiskotie dati.


Grieķijā smēķē 40% iedzīvotāju

Tikpat augsts smēķētāju īpatsvars ir arī Bulgārijā, un vēl augstāks tas ir tikai Grieķijā, kur smēķē 40% iedzīvotāju. Šie dati iegūti, apkopojot Eiropas Komisijas, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) un ANO Pasaules Veselības organizācijas (WHO) datus.

Tie liecina, ka vidēji ES smēķē 28% iedzīvotāju.

Smēķētāju īpatsvars virs vidējā līmeņa ir arī Austrijā un Spānijā (33%), Ungārijā un Polijā (32%), Kiprā un Lietuvā (30%), kā arī Čehijā un Īrijā (29%).

Reklāma

Francijā un Slovēnijā smēķējošo iedzīvotāju īpatsvars atbilst ES vidējam līmenim (28%).

Mazāks nekā ES vidēji smēķētāju īpatsvars ir Beļģijā, Luksemburgā, Lielbritānijā un Maltā (27%), Dānijā, Igaunijā un Vācijā (26%), Somijā (25%), Itālijā un Nīderlandē (24%), Portugālē un Slovākijā (23%).

Vismazāk smēķētāju ir Zviedrijā, bet viņiem piemīt citi netikumi

Viszemākais smēķējošo iedzīvotāju īpatsvars - 13% - ir Zviedrijā, taču tur vairāk nekā smēķētāju ir košļājamās tabakas lietotāju. Citur ES košļājamās tabakas pārdošana ir aizliegta, taču attiecībā uz Zviedriju ir spēkā izņēmums, jo tur košļājamās tabakas, tā dēvētā snusa, lietošana ir nacionālā tradīcija.Seko mums Facebook lapā

Komercplatība
Komercplatība, Rīga, 6250 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 159999 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 77800 EUR

Reklāma