Oligarhu sarunas sociālajos tīklos: sašutums, ironija

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

«Ir» publicētajās sarunās, kuras ierakstītas viesnīcā «Rīdzene», Ainārs Šlesers dalās savos plānos, kā uzturēt nopirkto laikrakstu «Diena» tiktāl, lai nerastos «Diena-2». Tāpat viņš ieskicē «draudzīgo mediju» loku ekspremjeram Vilim Krištopanam un sola Aivaram Lembergam sakārtot sabiedriskos medijus. Tikmēr sociālajā tīklā «Twitter» ļaudis pauž sašutumu, nožēlu, kā arī ironizē par šādām sarunām.

Ilze Ostrovska prāto, vai «Rīdzenē» sarunas turpina noklausīties.

Par to, ka oligarhiem neērts ir žurnālists Arnis Krauze, jo viņš tekstus «pielabo», iesmej Velga.

Jautājumi tiek uzdoti arī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.

«Twitter» lietotājs Guntars norāda, ka nenormēta leksika ir arī citiem, ne tikai Rīgas mēram Nilam Ušakovam.

«Ir» vēsta, ka Šlesers domājis arī par to, kā iebraukt valsts vai pašvaldības uzņēmumu kabatās, lai segtu «Dienas» mīnusus. 2010.gada novembrī sarunā ar «Lattelecom» šefu Juri Gulbi viņš saka: «Principā jātaisa ilgtermiņa attiecības. Un viena lieta ir reklāma, a otra lieta - PR un viss pārējais, «Dienas Bizness», «Diena» un viss.» Gulbis piekrīt, neesot problēmu noslēgt līgumu, jo «Diena» «vairs nekādas maucības neraksta». «Pamazām esam nonākuši līdz situācijai, ka tie sūdīgie rakstītāji visi ir ārā. Visi tie, kas drā*a,» uzsver Šlesers. Bet 2011.gada janvārī viņš stāsta ostas biznesa partnerim Ralfam Kļaviņam, ka [Viesturs] Koziols var «Dienā» maksimāli «samazināt izdevumus, bet tad ir jāpieliek klāt - ko var dome pielikt, ko var «Dzelzceļš», ko var «Boltiks», ko var vēl kāds». «Mērķis ir tāds, lai mīnuss varētu tikt nosegts ar kaut kādiem citiem līdzekļiem. Galvenais, lai nav jāliek iekšā. Nu, štukojam,» teicis Šlesers.

Februārī Šlesers jau «izštukojis» risinājumu ar «airBaltic» un stāsta Koziolam: «Es viņam [Bertoltam Flikam] pateicu, ka ir jāparaksta vienošanās... priekš tā cauruma.» Savukārt Koziols izdomājis, kā apmierināt Šlesera vēlmi, lai «Diena» slavina Rīgas domi. «Es pastāstīšu, kā būs ar Rīgas domi. Dome pati būs vinnētāja - mēs uztaisām ieliktni «Rīgas ziņas». Jo nevar tā, kā to dara «Neatkarīgā»... Paņem «Neatkarīgo» rokās! Viņa ir lapele, nožēlojama lapele, viņa zaudē auditoriju ārprātīgi. Ainār, uztaisām gaumīgu, smuku. Reizi desmit dienās «Rīgas ziņas», Ainār! Krāsains, foršs!» teicis Koziols.

«Rīdzenes sarunas» arī atklājot, ka oligarhi apsprieduši iespējas konsolidēt mediju koncernus, kad krīzes laikā LNT cieta miljonos mērāmus zaudējumus. 2011.gada februārī Koziols jautājis, kas notiek ar LNT, vai to pērk norvēģu koncerns «Schibsted». Šlesers skaidrojis: «Es runāju ar Andri, un viņš piedāvāja vienu variantu. Pirmkārt, tur neko tagad nevar nopirkt, jo tās daļas ir arestētas [digitālgeitas ietvaros]. Bet viņi uztaisīs risinājumu, ka palielinās kapitālu un Andreja daļas kļūs šitās... Tas, ko Andris saka, ka apvienot - šito visu ar televīziju. Jo viņiem ir visi tie reģionālie [kanāli].» Koziols iebildis, ka nav jēgas ieguldīties, jo nākotne ir interneta televīzijai, tomēr Šlesers palicis pie sava. «Runa ir par ietekmi. (..) Sinerģija būtu. Savādāk to politiku jau arī nesakārtosim. (..) Viens no trim kanāliem - nav slikti priekš Latvijas,» teicis Šlesers.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu