RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sviests ar lielo S jeb «kronis» uz VEF kultūras pils jumta

TVNET 3
VEF Kultūras pils rekonstrukcijas darbi | Foto: Ieva Leiniša/LETA

Sociālajos tīklos, apspriežot VEF kultūras pils rekonstrukciju, kritiskas piezīmes veltītas uz ēkas jumta novietotajiem raksturīgajiem burtiem «VEF». «Kroņa funkciju nepilda», «izskatās briesmīgi», spriež sabiedrība. Būvdarbi tuvojas noslēgumam. Tos plānots pabeigt līdz 18. novembrim.

«Tas milzīgais logo ir sviests ar lielo S. Nav, glīti,» raksta Ingvilda. «Izskatās briesmīgi un bojā visu smukās ēkas skatu.» Cita komentētāja atceras, ka padomju laikos uz jumta virs parādes kāpnēm atradās karoga turētājs, kas nozuda pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.

VEF kultūras pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēku cēla gandrīz desmit gadus – no 1951. līdz 1960. gadam. Kultūras pils interjers ir valsts nozīmes mākslas piemineklis.

Savulaik padomju kultūras pilī darbojās vairāk nekā 50 māksliniecisko kolektīvu, tur bija interešu klubi un studijas, ko apmeklēja ap 3000 cilvēku.

FOTO: Ekrānuzņēmums no facebook.com

Ēkas rekonstrukcija izmaksājusi 12,1 miljonu eiro. Apmēram puse finansējuma nāk no Eiropas fondiem. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic SIA «Velve».

Jaunajā VEF kultūras pils zālē būs 805 skatītāju vietas, mazajā zālē vēl 97 vietas. Ir domāts arī par cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Radošo kolektīvu telpās vienlaicīgi varēs atrasties ap 400 dalībnieku.

VEF Kultūras pils Latvija Kultūra Rīgas dome
3 Komentāri