Pie Saeimas ēkas piketi izglītības satura reformas atbalstam

TVNET/LETA
Pie Saeimas ēkas piketi izglītības satura reformas atbalstam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Teju 200 cilvēki ceturtdienas rītā ar plakātiem un saukļiem piketā pie Saeimas pauda atbalstu izglītības satura reformai.

Lai gan partiju apvienība «Attīstībai/Par!» un iniciatīvas grupa «Vecāki par labāku izglītību» bija pieteikuši atsevišķus piketus, tie notika kopīgi, skandējot saukļus «Ko mēs gribam? Reformu! Kad mēs gribam? Tagad!», «Reformai - par!», «Reformu šodien, labklājību rīt» u.c.

Piketos piedalījās arī Jaunās konservatīvās partijas atbalstītāji un izglītības programmas «Iespējamā misija» pārstāvji ar plakātu «Izglītība ir vērtība!».

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) piketētājiem atzina, ka reformas virzīšanas procesā bijušas lietas, kas nav izdevušās, taču viņš to saistīja ar Zaļā un zemnieku savienības deputātu rīcību.

«Diemžēl, vienu daļu deputātu pārliecināt nav iespējams, bet ļoti ceru, ka jūsu klātbūtne viņus vismaz iebiedēs, un viņu balsojums būs loģisks un saprātīgs,» pauda Šadurskis.

Savukārt «Saskaņa» deputāts Andris Morozovs, atsaucoties uz jautājumu par atbalstu reformai, atbildēja, ka atbalstīs «skaidras reformas».

Kā ziņots, Saeima šodien parlamenta sēdē otrajā lasījumā skatīs likumprojektu, kurā iekļauts regulējums saistībā ar izglītības jaunā kompetenču satura ieviešanu skolās.

Izglītības komisija iepriekš izskatīja visus priekšlikumus Vispārējās izglītības likumam. Komisijas vairākums konceptuāli noraidīja ieceri par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma. Taču deputāti atbalstīja izglītības jaunā kompetenču satura ieviešanu par gadu vēlāk, nekā sākotnēji bija piedāvājusi Izglītības un zinātnes ministrija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu