Mūrniece: Okupācijas muzejs kļuvis par valsts simbolu

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Okupācijas muzejs ir kļuvis par vienu no valsts simboliem, Melngalvju namā uzrunājot klātesošos Latvijas Okupācijas muzeja dibināšanas 25.gadadienai veltītā pasākumā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, Mūrniece pateicās muzeja dibinātājiem un kolektīvam par neatlaidīgo darbu, bez kā tas nebūtu ieņēmis savu īpašo vietu Latvijas kultūrā.

Politiķe uzsvēra, ka Okupācijas muzejs kļuvis par vienu no apmeklētākajiem muzejiem valstī, un lielu daļu apmeklētāju veido ārvalstu tūristi. «Tas ļāvis godam pildīt misiju - cilvēkiem, kuri muzeju dibināja, bija svarīgi, lai atjaunotajā Latvijas valstī netiktu aizmirsts, kas ar mūsu zemi un tautu notika okupācijas režīmu laikā. Vēl vairāk - lai brīvajā pasaulē, kurā Latvija atkal bija atgriezusies, būtu skaidra izpratne par mūsu valsts likteni pēc Otrā pasaules kara,» norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece pauda gandarījumu par Okupācijas muzeja piebūves - Gunāra Birkerta projektētā Nākotnes nama - projekta virzību. Saeimā pagājušajā nedēļā pieņemtie grozījumi Latvijas Okupācijas muzeja likumā paredz jauno ēku pabeigt līdz nākamā gada septembra beigām, un muzejs pēc tam varēs atgriezties savā vēsturiskajā vietā Vecrīgā.

Okupācijas muzeju atklāja 1993.gada 1.jūlijā. Muzejs iepazīstina ar Latvijas vēsturi no 1940.gada līdz 1991.gadam, kad valsts piedzīvoja gan Padomju Savienības, gan nacionālsociālistiskās Vācijas okupāciju. Muzeju līdz šim apmeklējuši teju divi miljoni cilvēku no visas pasaules, tostarp karaliskās ģimenes, prezidenti, valdību vadītāji un vēstnieki.

Uz augšu