Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Atbildīgās institūcijas nekomentē Engures novadā nolaupītā bērna lietas virzību

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Atbildīgās iestādes pašlaik nekomentē Engures novada Smārdē nolaupītā bērna lietas virzību, vien skaidro, ka notiek izmeklēšana.

Engures novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Agnese Baranova aģentūrai LETA neatklāja, vai meiteni, kuru nolaupīja bez aizgādības tiesībām esošie vecāki, no Vācijas jau ir pārvesta uz Latviju. Bāriņtiesa plašākus komentārus pašlaik atteicās sniegt, aizbildinoties, ka notiek pirmstiesas izmeklēšana.

Arī Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs apliecināja, ka notiek izmeklēšana, un neko sīkāk policija pagaidām nevarot komentēt.

Jau vēstīts, ka 11.aprīlī no pirmsskolas izglītības iestādes «Ķipari» Engures novada Smārdē vecāki, kuriem atņemtas aizgādības tiesības, nolaupījuši trīsgadīgu meitu un izveduši viņu uz ārzemēm.

Kad pieaugušie ienākuši iestādē, viņi pagrūda auklīti, fiziski ietekmēta arī audzinātāja. Vecāki patvaļīgi no iestādes izņēmuši savu meitu un vēlāk izveduši viņu uz ārzemēm.

«Tas viss notika pārējo bērnu acu priekšā, bērni sāka raudāt, redzot, ka viņu audzinātāju grūž,» notikušo aprakstīja bērnudārza vadītāja Gunta Lāce, klāstot, ka situācija iestādē ir izrunāta un secināts, ka darbinieki rīkojušies pareizi, līdz ar to viņu vainu notikušajā Lāce neredz.

Nolaupīto bērnu bērnudārza vadītāja raksturoja kā jauku, lai gan sākotnēji ar viņu bijušas problēmas. Meitenīte kādu laiku dzīvojusi Vācijā, bet Latvijā dzīvojusi citas ģimenes aprūpē, jo vecākiem atņemtas aprūpes tiesības. Zināms, ka viņas ģimenē ir arī citi bērni, un par daļu vecākiem atņemtas aizgādības tiesības.

Bērns atrodas Vācijas aprūpes centrā un sadarbībā ar Tieslietu ministriju tiek risināts jautājums par bērna pārvešanu uz Latviju.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu