Vismaz 25 cilvēki zaudējuši dzīvību pamiera laikā sarīkotā sprādzienā Afganistānā

An Afghan man mourns in a hospital after a car bomb, Jalalabad city, Afghanistan June 16, 2018. REUTERS/Parwiz

FOTO: Parwiz / REUTERS

Vismaz 25 cilvēki zaudējuši dzīvību un vēl 54 ievainoti spridzinātāja pašnāvnieka sarīkotā eksplozijā Afganistānas Nangarhāras provincē, paziņojušas amatpersonas.

Sprādziens nograndis cilvēku pūlī, kurā gan Afganistānas drošības spēku karavīri, gan civiliedzīvotāji, gan talibi kopīgi svinēja pamieru, kas valstī izziņots uz musulmaņu Dzīru svētku laiku.

Atbildību par sprādzienu uzņēmies grupējums «Islāma valsts».

Sprādziens noticis ap to pašu laiku, kad Afganistānas prezidents Ašrafs Gani paziņojis, ka valdības spēki pagarinās pamieru vēl pēc 20.jūnija, līdz kuram tas sākotnēji tika izsludināts. Konkrētu pamiera termiņu viņš nav norādījis.

Talibi pamieru sākotnēji apņēmās ievērot tikai uz trim dienām - Dzīru svētku laiku. Jauno prezidenta piedāvājumu viņi pagaidām nav komentējuši.

Lai gan sprādziens aptumšojis pirmo valsts mēroga pamieru kopš ASV iebrukuma Afganistānā 2001.gadā, tomēr jāteic, ka kopumā šogad Dzīru svētkos valda īpaša noskaņa - cilvēki, tostarp drošības spēku karavīri un talibi apkampjas, kopā svin, fotografējas un pat piedalās lūgšanās.

Uz augšu