Dziesmusvētku rīkošanai pieteikušies teju 1600 brīvprātīgie

Mežaparka Lielās estrādes tribīnes FOTO: Evija Trifanova / LETA

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nodrošināšanai pieteikušies teju 1600 brīvprātīgie, pavēstīja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Viņa skaidroja, ka līdz šim Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) Dziesmusvētku birojs individuālās sarunas aizvadījis ar vairāk nekā 1200 brīvprātīgajiem, bet līdz 15.jūnijam paredzētas tikšanās ar pārējiem kandidātiem, kuri pauduši vēlmi iesaistīties svētku organizēšanā.

Tāpat Vasiļjeva norādīja, ka neliela daļa no apstiprinātajiem brīvprātīgajiem no 1.jūnija jau iesaistās svētku rīkošanā.

Kā ziņots, sākotnēji svētku norises nodrošināšanai LNKC sadarbībā ar Labklājības ministriju (LM) līdz 30.aprīlim aicināja pieteikties brīvprātīgos, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Brīvprātīgajam darbam tika aicinātas pieteikties personas vecumā no 16 gadiem ar labām latviešu valodas zināšanām, un atsevišķiem papildus darbiem - arī ar angļu, krievu un citu svešvalodu zināšanām.

Katram brīvprātīgajam svētkos tiks nodrošināta ēdināšana, ja tiks veikts darbs ilgāk nekā četras stundas, kā arī tiks nodrošināta iespēja bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transports, izsniegta svētku identifikācijas karte un darba atribūtika.

Jau vēstīts, ka XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Uz augšu
Back