T, 27.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Saskaņa» apstiprina Matīsa un Papules kandidatūras ministru amatiem

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Sociāldemokrātiskā partija «Saskaņa» satiksmes ministra amata kandidatūrai virzīs kādreizējo «Vienotības» politiķi Anriju Matīsu, bet izglītības un zinātnes ministres amatam - bijušo Izglītības un zinātnes ministrijas darbinieci Eviju Papuli, šodien pēc partijas valdes sēdes žurnālistiem oficiāli paziņoja partijas līderis Nils Ušakovs.

Papildināts, sākot ar 5. rindkopu

Līdztekus Ušakovs apstiprināja, ka par ekonomikas ministru tiks virzīts Saeimas deputāts Ivars Zariņš, par iekšlietu ministru - atvaļinātais robežsardzes ģenerālis Ivars Zālītis, par labklājības ministru - deputāts Andrejs Klementjevs, bet par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru - Daugavpils domes izpilddirektore Inga Goldberga.

Par tieslietu ministra kandidātu partija izvirzījusi Guntaru Grīnvaldu, kurš savulaik ieņēma šo ministra amatu un pārstāvēja Aināra Šlesera partiju, par veselības ministra kandidātu - Latvijas Sarkanā krusta ģenerālsekretāru Uldi Līkopu, bet par aizsardzības ministra kandidātu - bijušo Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieku Raimondu Rublovski.

Finanšu ministra amatam partija piedāvā bijušo Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes direktora vietnieci Ļubovu Švecovu.

Iepriekš bija izskanējušas ziņas, ka par zemkopības ministra amata kandidātu tiks virzīts Saeimas deputātu Jānis Tutins, taču šo vakanci partija pagaidām atstājusi tukšu. Tāpat «saskaņieši» nav izvirzījuši kandidātus ārlietu un kultūras ministru amatiem. Pēc Rīgas mēra paustā, partija patlaban vēl turpina sarunas ar iespējamajiem kandidātiem un apzināti nevēloties nosaukt viņu vārdus.

Ušakovs apstiprināja, ka rudenī vēlēšanās startēs visi pašreizējie partijas Saeimas frakcijas deputāti, kā arī divi Rīgas domes partijas frakcijas pārstāvji - Regīna Ločmele-Ļuņova un Viktors Paškovs. Tāpat viņš atzīmēja, ka no «Saskaņas» saraksta startēs vairāki jauni politiķi, piemēram, Saeimas deputāts Romāns Mežeckis, mazākumtautību skolu vecāku foruma aktīvisti Margarita Dragile un Konstantīns Čekušins, Eiroparlamenta Sociālistu un demokrātu grupas padomnieks Eldars Mamedovs un citi.

Viņš arī apstiprināja, ka piesaistīti tiks deputāti no Garkalnes, Salaspils, Stopiņu, Olaines, Babītes, Daugavpils un Rēzeknes domēm, kā arī «jaunie biedri» no visiem reģioniem, kas iestājušies partijā pēdējo trīs četru gadu laikā.

Tāpat nosaukti tika arī partijas sarakstu līderi. Rīgā kā pirmais sarakstā startēs partijas premjerministra kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis, Vidzemē - partijas prezidenta kandidāts Pēteris Sproģis. Latgales sarakstā pirmais numurs piešķirts Rēzeknes domes deputātam Jānim Krišānam, Zemgales sarakstā - Zariņam, bet Kurzemē - Matīsam.

Zemgales apgabalā sarakstā pagaidām iekļauti tikai Zariņš, Vitālijs Orlovs un Zenta Tretjaka. Arī Kurzemes apgabalā pagaidām ir divi kandidāti - Matīss un Valērijs Agešins. Vidzemes apgabalā vadošais piecinieks ir Sproģis, Grīnvalds, Sergejs Dolgopolovs, Jānis Ādamsons un Aleksandrs Sakovskis.

Latgales apgabalā partijas sarakstu veido Krišāns, Goldberga, Zalītis, Ivans Ribakovs un Jānis Tutins.

Rīgas vadošais sastāvs patlaban ir Dombrovskis, Jānis Urbanovičs, Klementjevs, Papule, Sergejs Potapkins, Ločmele-Ļuņova, Švecova un Mežeckis.

Kā paziņoja Ušakovs, vēlēšanu apgabalu vadošais piecinieks mainīts netiks, taču atbilstoši «Saskaņas» domes lēmumam korekcijas sarakstos vēl būs tiesīga izdarīt partijas valdes stratēģiskā plānošanas grupa.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais