Pk, 22.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Apbalvos VUGD darbiniekus, kuri noķēra no mājas loga krītošu cilvēku

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Kadrs no video, Facebook

7.jūnijā plkst. 15.00 Rīgas reģiona pārvaldes 8. daļas depo, Krustpils ielā 10, Rīgā, tiks pasniegti apbalvojumi diviem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes ugunsdzēsējiem glābējiem – Tomasam Jaunzemam un Borisam Rutkovskim, pateicoties kuru rīcībai, tika izglābta cilvēka dzīvība.

Par pašaizliedzīgu un varonīgu rīcību, glābjot cilvēka dzīvību, ceturtdien iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pasniegs Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmi «Par pašaizliedzību» Jaunzemam un Rutkovskim.

Līdztekus ministra un VUGD priekšnieka pateicības vārdus saņems vēl trīs VUGD amatpersonas, kuras vadīja un iesaistīja cilvēka glābšanas darbos.

Kā zināms, maijā vienā VUGD izsaukumā, tikai pateicoties ugunsdzēsēju glābēju varonībai un ātrajai rīcībai, tika glābta cilvēka dzīvība – VUGD saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu, kur pastāvēja aizdomas, ka cilvēks grasās izlēkt pa ceturtā stāva logu. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji apzinājās: ja mēģinās iekļūt dzīvoklī, cilvēks. visticamāk, ka izlēks pa logu.

Pateicoties kaimiņu atsaucībai, ugunsdzēsēji glābēji varēja iekļūt stāvu zemāk esošajā dzīvoklī un sagatavoties pārķert šo cilvēku kritienā. Kamēr VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 8. daļas ugunsdzēsējs glābējs Tomass Jaunzems pie loga gaidīja kritienu, viņa kolēģis Boriss Rutkovskis nodrošināja to, lai pārtverot kolēģis var stingri noturēt krītošo cilvēku.

Tikmēr arī kolēģi no Rīgas reģiona pārvaldes 3. daļas ar alpīnisma aprīkojumu centās piekļūt cilvēkam uz palodzes no ēkas jumta, bet glābēji pamanīja, ka cilvēka rokas ir noslīdējušas un viņš krīt.

Stāvu zemāk esošajam Tomasam izdevās noķert kritienā esošo cilvēku aiz kājām un pa logu ievilkt drošībā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais