Brīdina par viltus bāriņtiesu darbinieku vizītēm

Ilustratīvs foto FOTO: TASS/Scanpix

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) brīdina par viltus bāriņtiesu darbinieku vizītēm, informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Pēc viņa paustā, VBTAI rīcībā nonākusi informācija par gadījumu, kad pie ģimenes ar bērniem, kura nav un nekad nav bijusi bāriņtiesas un sociālo dienestu redzeslokā, automašīnā bez atpazīšanas zīmēm ieradušās vairākas personas, un ar viltu iekļuvušas ģimenes dzīvesvietā.

Savu apmeklējumu personas pamatojušas ar it kā saņemtu informāciju par bērnu tiesību aizsardzības pārkāpumiem konkrētajā ģimenē. Minētās personas uzdevušās par citas pašvaldības bāriņtiesas, sociālā dienesta un policijas darbiniekiem, kuriem ir pienākums apsekot un noskaidrot ģimeņu dzīves apstākļus. Ģimenes uzticību radījis tas, ka viena no personām bijusi tērpusies policijas formas tērpā.

VBTAI vērš sabiedrības uzmanību, ka pašvaldības darbinieki, tostarp bāriņtiesu, sociālā dienesta un pašvaldības policijas, var darboties tikai savas administratīvās teritorijas robežās.

Inspekcija aicina ikvienu, pirms ielaist savā mājoklī pašvaldības darbiniekus, prasīt darbiniekam uzrādīt dienesta apliecību, kā arī piefiksēt minēto personu vārdu un uzvārdu. Aizdomu gadījumā VBTAI lūdz fiksēt arī automašīnas valsts numura zīmi, personu izskatu un nekavējoties par to ziņot Valsts policijai.

Uz augšu
Back