Pk, 2.06.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valdība slepenā ziņojumā uzklausīs situāciju ar ceļu un tiltu atbilstību armijas izmantošanai

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valdība rīt, 22.maijā aiz slēgtām durvīm uzklausīs ziņojumu par situāciju ar ceļu un tiltu atbilstību armijas vajadzībām.

Aizsardzības ministrijas (AM) informatīvajā ziņojumā «Par militāro pārvietošanos» atspoguļotas aktualitātes militārās mobilitātes jomā. Tas ietver ceļu, tiltu un citu infrastruktūras objektu atbilstību militārās kustības - ekipējuma un personāla drošai izmantošanai, aģentūrai LETA skaidroja AM.

Primārais mērķis ir nodrošināt, lai ceļu kravnesība un citi tehniskie parametri atbilstu militārās tehnikas standartiem, vienlaikus arī integrējot infrastruktūrā arī pretmobilitātes prasības, proti, lai nepieciešamības gadījumā būtu iespējams ceļus, tiltus un citu infrastruktūru ātri padarīt nelietojamus.

Ziņojumā novērtēts pašreizējais militārās mobilitātes līmenis Latvijā, kā arī norādīti jau notikušie un nākotnes notikumi, piemēram, šobrīd tiek strādāts pie vienošanos noslēgšanas ar Latvijas Valsts ceļiem un Latvijas valsts mežiem par militāro prasību iestrādi jaunajos ceļos vai tos remontējot.

Tāpat ziņojumā apskatītas aktualitātes plašākā kontekstā norādot uz Eiropas Savienības un NATO sadarbību un aktualitātēm militārās mobilitātes jomā, piemēram, status par ES centieniem šajā jomā tai skaitā militārās mobilitātes rīcības plānu, kurā darbs attīstāms galvenokārt četros virzienos - iekļaut juridiskos aspektus, muitas procedūras, pielāgot militārās prasības infrastruktūrai, kā arī harmonizēt diplomātisko atļauju izsniegšanu ES dalībvalstīs.

Ziņojumā arī sniegti priekšlikumi kā efektivizēt militārās mobilitātes veicināšanu starpinstitūciju sadarbības rezultātā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu