O, 26.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Saeimas komisija konceptuāli atbalsta čeku loterijas ieviešanu, bet norāda uz nepieciešamību uzlabot likumprojektu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien konceptuāli atbalstīja čeku loterijas ieviešanu, tomēr deputāti uzsvēra nepieciešamību pilnveidot likumprojektu, tātad tas netiks pieņemts līdz šīs parlamenta sesijas beigām.

Deputāti bija aicināti šo likumprojektu izskatīt steidzamības kārtībā, un bija plānots, ka Saeima šo ieceri varētu pieņemt līdz sesijas pārtraukumam - 22.jūnijam. Tomēr deputātiem bija vairāki jautājumi, piemēram, kāpēc izlozes rīkotājs nav VAS «Latvijas loto», bet to plānots izvēlēties konkursā, kāpēc to iecerēts saukt par čeku spēli, nevis loteriju, par mājaslapas adresi un citi.

Deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) sacīja, ka neredz iespēju šo ieceri galīgajā lasījumā pieņemt līdz sesijas beigām, jo vēl ir daudz darba, lai pilnveidotu likumprojektu. Līdzīgu viedokli pauda arī komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (ZZS). Viņš skaidroja, ka šajā sesijā atlikušas vēl dažas komisijas sēdes, kas nozīmē, ka līdz vasaras pārtraukumam likumprojektu pieņemt galīgajā lasījumā vairs nav iespējas. Vucāns mudināja noteikt, ka priekšlikumus uz otro lasījumu likumprojektam var iesniegt līdz 3.septembrim.

Vienlaikus komisijas deputāti pauda, ka likumprojekts jāpieņem šajā parlamenta sasaukumā.

Iepriekš Finanšu ministrija (FM) skaidroja, ka likuma mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, apkarot nodokļu krāpniecību un mudināt pircējus no saimnieciskās darbības veicējiem un komersantiem pieprasīt čekus un kvītis.

Likumprojekts paredz čeku spēles organizēšanai un administrēšanai izmantot pakalpojuma sniedzēju, kas nodrošina tehnisko risinājumu čeku apstrādei un uzvarētāja noteikšanai. Likums būs spēkā no 2019.gada 1.jūlija līdz 2021.gada 1.martam.

Pirmā čeku spēles izloze varētu notikt ne vēlāk kā 2019.gada jūlijā. Plānots, ka no čeku izlozes nodokļu ieņēmumi pieaugs par trim miljoniem eiro gadā. Prognoze balstās uz pieņēmumu, ka pasākuma rezultātā iegūtā informācija paplašinās nodokļu administrācijas iespējas identificēt nodokļu nemaksātājus. Tāpat tā palīdzēs identificēt nereģistrētus kases aparātus vai nereģistrētu saimniecisko darbību, kā arī saimnieciskās darbības ieņēmumu nedeklarēšanas riskus.

Saskaņā ar sagatavoto likumprojektu izlozēs plānots izmantot čekus ar darījuma vērtību virs pieciem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Čeki spēlei tiks reģistrēti čeku spēles tīmekļa vietnē. Čeku spēli organizēs Valsts ieņēmumu dienests.

Loterijas dalībniekiem būs jāreģistrē darījumu apliecinošu dokumentu interneta vietnē, aizpildot reģistrācijas formu un norādot darījuma, čeka un tirdzniecības vietas informāciju Tāpat būs jānorāda arī loterijas dalībnieka mobilā tālruņa numurs, lai ar viņu varētu sazināties.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais