Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Engures novadā nolaupītais bērns pērn pēc pašu vecāku lūguma nodots aprūpē Latvijā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Pixabay

Engures novadā vecāku nolaupītā meitene pagājušā gada beigās pēc pašu vecāku lūguma nodota aprūpē Latvijā, informēja novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Agnese Baranova.

2017.gada 13.novembrī pēc bērna vecāku lūguma viņu aprūpē esošā meitene nodota aprūpē Latvijā, jo vecāki pamatoja, ka Vācijā viņai nevar nodrošināt bērnudārzu un aukli.

Savukārt jau šogad, 5.aprīlī, ar Baranovas vienpersonisku lēmumu vecākiem pārtrauktas aizgādības tiesības, jo konstatēti vairāki apstākļi, kas bija par pamatu aizgādības tiesību pārtraukšanai. Pašlaik Baranova plašāk nekomentēja, kādi tieši bija šie apstākļi.

«Līdz šim brīdim vecāki nav vērsušies bāriņtiesā, lai risinātu radušos situāciju un jautājumu par aizgādības tiesību atjaunošanu,» informēja bāriņtiesas priekšsēdētāja, apstiprinot, ka bērns atrodas Vācijas aprūpes centrā un sadarbībā ar Tieslietu ministriju tiek risināts jautājums par bērna pārvešanu uz Latviju.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā no pirmsskolas izglītības iestādes «Ķipari» Engures novada Smārdē vecāki, kuriem atņemtas aizgādības tiesības, nolaupījuši trīsgadīgu meitu un izveduši viņu uz ārzemēm.

Kad pieaugušie ienākuši iestādē, viņi pagrūda auklīti, fiziski ietekmēta arī audzinātāja. Vecāki patvaļīgi no iestādes izņēmuši savu meitu un vēlāk izveduši viņu uz ārzemēm.

«Tas viss notika pārējo bērnu acu priekšā, bērni sāka raudāt, redzot, ka viņu audzinātāju grūž,» notikušo aprakstīja bērnudārza vadītāja Gunta Lāce, klāstot, ka situācija iestādē ir izrunāta un secināts, ka darbinieki rīkojušies pareizi, līdz ar to viņu vainu notikušajā Lāce neredz.

Nolaupīto bērnu bērnudārza vadītāja raksturoja kā jauku, lai gan sākotnēji ar viņu bijušas problēmas. Meitenīte kādu laiku dzīvojusi Vācijā, bet Latvijā dzīvojusi citas ģimenes aprūpē, jo vecākiem atņemtas tiesības rūpēties par viņu. Zināms, viņas ģimenē ir arī citi bērni, un par daļu vecākiem atņemtas aizgādnības tiesības.

Pašlaik tiek gatavoti dokumenti, lai meiteni varētu atvest atpakaļ uz Latviju.

Bērnu nolaupījušie vecāki pašlaik atrodas Vācijā un nav aizturēti. Policija izmeklē notikušo un sola pēc iespējas ātrāk nodot krimināllietu prokuratūrai kriminālvajāšanai sākšanai. Lietai nonākot prokuratūrā, būs iespējams pieprasīt Eiropas apcietinājuma lēmumu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu