Eiropas Pilsoņu balvu šogad piešķirs kustībai «Iespējamā misija»

«Iespējamā misija» valdes priekšsēdētāja un dibinātāja Ingrīda Blūma

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Eiropas Pilsoņu balvu šogad piešķirs kustībai «Iespējamā misija», informēja Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas birojā Latvijā.

Kustību «Iespējamā misija» izvirzīja Eiropas Tautas partijas (ETP) Latvijas EP deputāti - Sandra Kalniete (V), Krišjānis Kariņš (V), Artis Pabriks un Inese Vaidere (V).

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko EP ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina ES Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības - cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

«Iespējamā misija desmit gadu laikā ir pierādījusi, ka izglītības sistēmai Latvijā var piesaistīt spējīgākos Latvijas un arī citu valstu augstskolu absolventus. Esmu pārliecināta, ka mūsu izglītība būs tik laba, cik labi ir mūsu skolotāji. Paldies ikvienam Iespējamās misijas dalībniekam un atbalstītājam, kuri patiesi tic, ka kvalitatīva izglītība ir Latvijas izaugsmes atslēga. Visas kopienas vārdā izsaku pateicību arī Eiropas Parlamentam par izrādīto godu,» norādīja «Iespējamā misija» valdes priekšsēdētāja un dibinātāja Ingrīda Blūma.

Apbalvojums ietver Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē - svinīgā ceremonija Latvijā notiks rudenī. Visus laureātus no ES valstīm vienkopus 9.oktobrī sveiks arī īpašā pasākumā EP Briselē.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt nacionālie EP deputāti - katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido EP vadība - EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Eiropas Pilsoņu balvu EP iedibināja un piešķir kopš 2008.gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012), labdarības fonda «Ziedot.lv» vadītāja Rūta Dimanta (2015) un labdarības maratona «Dod Pieci» komanda (2017).

Uz augšu