Kokneses iedzīvotājus satraukuši zemu lidojoši ASV iznīcinātāji

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: VALDA KALNINA / EPA

Kokneses novada iedzīvotājus šovakar satraukuši zemu lidojoši ASV iznīcinātāji, taču Aizsardzības ministrija norāda, ka lidojumi notikuši atļautajā augstumā.

Neraugoties uz to, ka netālu esošajā Ķeguma novadā atrodas Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku bāze ar Lielvārdes lidlauku, aģentūra LETA saņēma vairāku Kokneses novada iedzīvotāju zvanus par to, ka šoreiz lidmašīnas pārvietojušās īpaši zemu.

Aizsardzības ministrijas pārstāve Sandra Brāle apliecināja, ka pār Kokneses novadu šodien pārvietojās četri ASV iznīcinātāji «A10», kuri veica pārlidojumu no mācībām «Saber Strike». Iznīcinātāji devās uz bāzi Igaunijā.

Lidošana notika normatīvajos aktos atļautajā augstumā, un iznīcinātāju radītā skaņa nenodara kaitējumu cilvēku veselībai, norādīja Brāle.

Kā ziņots, svētdien Latvijā sākušās ASV spēku Eiropā vadītās ikgadējās starptautiskās militārās mācības «Saber Strike 2018», kas ilgs līdz 15.jūnijam. Mācību mērķis ir uzlabot sabiedroto un reģionālo partneru sadarbību, kā arī kaujas gatavības un reaģēšanas spējas, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Šogad mācībās piedalās arī NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālā kaujas grupa.

Mācību aktīvā fāze norisinās gan Ādažu poligonā, gan ārpus poligona Rucavas, Nīcas, Grobiņas, Priekules, Durbes, Aizputes, Skrundas, Vaiņodes, Saldus un Limbažu novadā. Mācības «Saber Strike 2018» norisinās ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Polijas teritorijā, un kopumā tajās piedalās aptuveni 18 000 dalībnieku no 19 valstīm.

«Saber Strike» ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010.gada.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu