Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Militāro mācību «Saber Strike» laikā noteikto gaisa telpas ierobežojumu dēļ iespējamas izmaiņas lidojumos

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ņemot vērā, ka Latvijas gaisa telpā saistībā ar militārajām mācībām «Saber Strike» tiek noteikti gaisa satiksmes ierobežojumi, mācību laikā no lidostas neatkarīgu iemeslu dēļ ir iespējamas izmaiņas lidojumos no un uz starptautisko lidostu «Rīga», apstiprināja lidostas «Rīga» pārstāve Laura Karnīte.

Tāpēc lidostas «Rīga» pārstāvji aicina pasažierus ierasties lidostā savlaicīgi atbilstoši plānotajam lidojuma laikam un sekot līdzi aktuālajai informācijai lidostas informācijas monitoros.

Par atsevišķu reisu kavēšanos šodien informēja arī Latvijas lidsabiedrība «airBaltic».

«Saistībā ar Latvijas teritorijā noteiktajiem gaisa telpas ierobežojumiem militāro mācību «Saber Strike» laikā šodien kavējas Rīgas lidostā apkalpoto lidojumu ielidošanas un izlidošanas laiki. Lielākā daļa reisu šorīt izlidojuši laikā vai ar kavēšanos, kas nav lielāka par 15 minūtēm. Aicinām pasažierus sekot līdzi lidojumu informācijai,» norādīja «airBaltic» pārstāvis Didzis Rudmanis.

Kā vēstīts, svētdien Latvijā sākušās ASV spēku Eiropā vadītās ikgadējās starptautiskās militārās mācības «Saber Strike 2018», kas ilgs līdz 15.jūnijam. Mācību mērķis ir uzlabot sabiedroto un reģionālo partneru sadarbību, kā arī kaujas gatavības un reaģēšanas spējas, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Šogad mācībās piedalās arī NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālā kaujas grupa.

Mācību aktīvā fāze norisināsies gan Ādažu poligonā, gan ārpus poligona Rucavas, Nīcas, Grobiņas, Priekules, Durbes, Aizputes, Skrundas, Vaiņodes, Saldus un Limbažu novadā. Mācībās «Saber Strike 2018» norisināsies ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Polijas teritorijā, un kopumā piedalīsies aptuveni 18 000 dalībnieku no 19 valstīm.

«Saber Strike» ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010.gada.

Militāro mācību «Summer Shield XV» mērķis ir trenēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma spēju integrēšanu bataljona un brigādes līmeņa aizsardzības operācijās. Šogad mācībās «Summer Shield XV» tiks trenētas plaša spektra kaujas atbalsta spējas, tostarp artilērijas, pretgaisa aizsardzības, izlūkošanas, aizsardzības pret masu iznīcināšanas ieročiem, inženieru un prettanku spējas. Mācībās prasmes uzlabos arī apvienotā uguns atbalsta priekšējie novērotāji un gaisa atbalsta kontrolieri, kā arī Medicīnas rota un transportēšanas apakšvienības.

Mācības «Summer Shield» Latvijā notiek kopš 2004.gada, un sākotnēji to galvenais uzdevums bija sagatavot vienības dalībai koalīcijas spēku operācijā Irākā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu