Ceturtdien gaidāma NATO un Krievijas padomes sanāksme

Ilustratīvs attēls

FOTO: YVES HERMAN / REUTERS

NATO un Krievija ceturtdien noturēs pirmās oficiālās sarunas kopš bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanas Lielbritānijā.

NATO un Krievijas padomes sanāksme plānota ceturtdien, 31.maijā, paziņoja kāda NATO amatpersona, piebilstot, ka tā ir daļa no duālās pieejas Krievijai, apvienojot draudu atturēšanu un aizsardzību ar politisko dialogu.

NATO un Krievijas padome saved kopā 28 NATO dalībvalstu un Krievijas sūtņus. Padomes sanāksmes notika regulāri, līdz Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimu, saasinot attiecības ar Rietumiem.

Attiecības negatīvi ietekmējuši arī citi faktori, tostarp Skripaļa un viņa meitas saindēšana, kurā Lielbritānija vainoja Krieviju.

NATO saistībā ar uzbrukumu Skripaļiem martā nolēma izraidīt septiņus Krievijas diplomātus un vēl trijiem liedza akreditāciju.

Ceturtdien plānotā NATO un Krievijas padomes sanāksme būs septītā pēdējo divu gadu laikā. Tā notiks NATO jaunajā ēkā Briselē. Plānots, ka sanāksmē tiks runāts par konfliktu Ukrainā un militāro mācību caurspīdīgumu.

Iepriekšējā tikšanās reizē oktobrī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs sacīja, ka alianses dalībvalstis kritizējušas Krieviju par tās militārajām mācībā «Zapad», kas izraisīja bažas Polijā un Baltijas valstīs.

NATO un Krievijas padome šobrīd ir vienīgais alianses dialoga kanāls ar Maskavu.

Uz augšu