C, 11.08.2022.

Atklāj atjaunoto Daugavas stadionu

TVNET
Atklāj atjaunoto Daugavas stadionu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens /LETA

Pirmdien notika Daugavas stadiona rekonstruēto un jaunbūvēto tribīņu svinīgā atklāšanas ceremonija. Rekonstrukcijas rezultātā Daugavas stadionā ir 10 461 sēdvieta tribīnēs, kas ļaus vairāk skatītājiem klātienē vērot Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkus, kas norisināsies šā gada jūlijā.

Tāpat ar 29.maijā notiekošajām starptautiskajām sacensībām vieglatlētikā «Rīgas kausi 2018» tiks atklāta jaunā stadiona sporta infrastruktūra, savukārt 2.jūnijā un 9.jūnijā Latvijas futbola izlase aizvadīs pārbaudes spēles pret Igauniju un Azerbaidžānu.

Jauno tribīņu virs zemes paceltā konstrukcija ļaus apmeklētājiem brīvi pārvietoties zem tribīnēm, atvieglojot kultūras un sporta pasākumu norisi. Vairāki tūkstoši deju svētku dalībnieku varēs operatīvi gan uziet, gan noiet no centrālā laukuma. Pirmo reizi Daugavas stadiona vēsturē ir izbūvēts lifts, lai atvieglotu pārvietošanās iespējas cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiem.

Rietumu tribīņu pārbūvē ir pilnībā rekonstruētas iekštelpas vairāk nekā 5000 kvadrātmetru platībā, iekļaujot treniņzāles, deju zāles, trenažieru zāli, fizioterapijas un medicīnas kabinetus, dopinga kontroles telpas, konferenču un izstāžu zāles, rekreācijas zonu, VIP telpas un mediju centru. Iekštelpu funkcionalitāte spēs nodrošināt atbilstošus treniņprocesus un starptautisku sacensību norises iespējas vieglatlētiem, futbolistiem un citiem sporta veidu pārstāvjiem, kā arī ļaus organizēt dažādus kultūras pasākumus.

Daugavas stadiona sporta infrastruktūra atbildīs Eiropas Futbola asociāciju savienības jeb UEFA ceturtajai stadionu kategorijai, lai šeit varētu notikt Eiropas līgas un Eiropas čempionāta sacensības futbolā, kā arī Starptautiskās vieglatlētikas federācijas otrā stadionu kategorijai, kas ir atbilstoša starptautisku sacensību norisei vieglatlētikā.

Būvniecība tika pabeigta 13 mēnešu laikā. Rekonstrukcijas ietvaros tiek pārbūvēta arī Daugavas stadionam pieguļošo ielu infrastruktūra. Sadarbības partneris Rīgas domes Satiksmes departaments pašlaik veic Ata, Vagonu un Augšielas pārbūvi, tuvākajā laikā tiks sākta Augusta Deglava satiksmes pārvada pārbūve.

Dienvidu un ziemeļu tribīņu būvniecība un rietumu tribīņu rekonstrukcija ir tikai pirmais posms no Daugavas stadiona vērienīgās rekonstrukcijas. Nākamie posmi līdz 2022.gadam paredz pilnībā pārbūvēt un attīstīt Daugavas stadiona sporta infrastruktūru, izveidojot to par mūsdienīgu un multifunkcionālu kultūras un sporta kvartālu. Attīstības risinājumi iekļauj vieglatlētikas manēžas ar 500 skatītāju vietām un vieglatlētikas treniņu laukuma būvniecību, multifunkcionālās halles ar 4000 sēdvietām būvniecību basketbola, florbola, handbola, telpu futbola, volejbola un frisbija vajadzībām, ledus halli hokeja un daiļslidošanas vajadzībām, dabīgās zāles futbola laukuma rekonstrukciju, centrālā pulcēšanās laukuma izbūvi ar labiekārtotu sporta laukumu zonu.

Teritorijas labiekārtošana ietvers aktīvās atpūtas zonas izveidi ar āra trenažieriem, vingrošanas laukumu un bērnu rotaļu laukumu, kā arī «Park&Ride» stāvparka izbūvi. Tāpat Daugavas stadiona teritorijā ir plānota privāto investīciju objektu attīstība, paredzot telpas sportistu viesnīcai, mazumtirdzniecībai, birojiem un tādiem cīņas sporta veidiem kā bokss, taekvondo un džudo.

Latvijas simtgadei veltīto projektu «Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkārtnē» īsteno Daugavas stadions sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu. Projekts tiek finansēts no Eiropas reģionālā attīstības fonda, valsts, pašvaldības un privātajiem līdzekļiem, kopējam finansējuma apmēram pārsniedzot 62 miljonus eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu