«Padomju laikā vienmēr atrada kādu vainīgo direktoru un galveno inženieri, kuru notiesāja. Es esmu runājis ar [Černobiļas AES] galveno inženieri. Mēs Ļvovā cēlām Varšavas pakta aizsardzības ministriem stacionāro dezaktivācijas punktu, kur tika rīkotas mācības. Punktam visas grīdas vajadzēja noklāt ar nerūsējošu metālu, kas mazāk pieņem radiāciju, bet tāda nebija. Pārklājām ar plastmasu. Tālāk vajadzēja sūkņus uzstādīt. Sūkņi bija atsūtīti, bet celtnieki tos nevarēja atrast starp daudziem simtiem vagonu. Tuvojās ekspluatācijā nodošanas datums, un operatīvajā sanāksmē plānojām, ko darīt. Vadītājs saka – aizbrauciet uz Černobiļu, tur tak rūpnīca pamesta, atradīsiet sūkņus. Aizbrauca, noliktavās sūkņus atrada. Es izmērīju – viņiem starojums 15 milirentgeni bija, un saku, ka nedrīkst tādus… Man tad pateica: ja jūs vēl kaut ko iebildīsiet, tad mēs jūs uzreiz aizsūtīsim projām. Sūkņus tā arī uzlika. Tad arī Černobiļas galvenais inženieris izstāstīja, ka tāpat cēluši staciju. Lai gan AES nebija gatava, to noreportēja kā pabeigtu un vēl gadus divus pēc tam taisīja. Nebija nepieciešamo piegāžu, ielika citus materiālus, savādākus, nekā rakstīts projektā.»
Vaicāts par to, vai atbalsta tūristu ceļojumus uz Černobiļu, vai arī AES katastrofas vietai vajadzētu piešķirt memoriāla statusu, Vērzemnieks atbild, ka zonas apmeklēšana joprojām ir riskanta. Radiācija tur ir palikusi un vēl ilgi būs. Jaunākiem un veselīgiem cilvēkiem, ar labu imunitāti, Černobiļas apmeklējums problēmas varbūt arī neradīs, taču kādam ar vājāku veselību tas ir risks. «Ekskursijas rīkot tur nevajadzētu. Tas bizness nav prātīgs no veselības aspekta. Ko tur redzēt? Ir nofilmētas dokumentālās filmas, ņem un skaties. Uz Fukusimu ekskursijās neviens nebrauc, tur viss ir aizliegts. Tas ir prātīgi,» uzskata Vērzemnieks.
Par spīti savai pieredzei, biedrības vadītājs tomēr nav negatīvi noskaņots pret kodolenerģijas izmantošanu. Vērzemnieks saka, ka tā ir ļoti droša, kamēr kaut kas neatgadās. Pārsvarā šādas tehnogēnās katastrofas ir saistītas ar cilvēcisko faktoru, kā tas bija Černobiļā. «Atomenerģija iznāk lētāka. Pagaidām nav nekā tāda, ar ko to varētu aizvietot,» tā biedrības prezidents.