Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

TM: Engurē vecāku nolaupītais un uz Vāciju aizvestais bērns ir drošībā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Pixabay

Engures novadā vecāku nolaupītā meitene atrodas drošībā un situācija tiek risināta, pavēstīja Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Alise Adamane.

Viņa norādīja, ka TM pēc palīdzības vērsās attiecīgā bāriņtiesa. «Pašlaik notiek aktīva sadarbība ar attiecīgās valsts atbildīgajiem dienestiem, kā arī tiek kārtoti visi nepieciešamie dokumenti bērna likumiskā pārstāvja nozīmēšanai,» skaidroja Adamane.

TM pārstāve arī uzsvēra, ka formalitāšu nokārtošanai nepieciešamas laiks ir atkarīgs no konkrētās lietas apstākļiem, tomēr šajā gadījumā viss notiekot maksimāli ātri.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā no pirmsskolas izglītības iestādes «Ķipari» Engures novada Smārdē vecāki, kuriem atņemtas aizgādības tiesības, nolaupījuši trīsgadīgu meitu un izveduši viņu uz ārzemēm.

Kad pieaugušie ienākuši iestādē, viņi pagrūda auklīti, fiziski ietekmēta arī audzinātāja. Vecāki patvaļīgi no iestādes izņēmuši savu meitu un vēlāk izveduši viņu uz ārzemēm.

«Tas viss notika pārējo bērnu acu priekšā, bērni sāka raudāt, redzot, ka viņu audzinātāju grūž,» notikušo aprakstīja bērnudārza vadītāja Gunta Lāce, klāstot, ka situācija iestādē ir izrunāta un secināts, ka darbinieki rīkojušies pareizi, līdz ar to viņu vainu notikušajā Lāce neredz.

Nolaupīto bērnu bērnudārza vadītāja raksturoja kā jauku, lai gan sākotnēji ar viņu bijušas problēmas. Meitenīte kādu laiku dzīvojusi Vācijā, bet Latvijā dzīvojusi citas ģimenes aprūpē, jo vecākiem atņemtas aprūpes tiesības. Zināms, ka viņas ģimenē ir arī citi bērni, un par daļu vecākiem atņemtas aizgādnības tiesības.

Pašlaik tiek gatavoti dokumenti, lai meiteni varētu atvest atpakaļ uz Latviju.

Bērnu nolaupījušie vecāki pašlaik atrodas Vācijā un nav aizturēti. Policija izmeklē notikušo un sola pēc iespējas ātrāk nodot krimināllietu prokuratūrai kriminālvajāšanai sākšanai. Lietai nonākot prokuratūrā, būs iespējams pieprasīt Eiropas apcietinājuma lēmumu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu