Daugavpils dome vērtēs Krievijas tramvaju iepirkumu

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Daugavpils pilsētas domes Centralizētās iepirkumu nodaļas izsludinātais tramvaju vagonu iegādes iepirkums patlaban ir izvērtēšanas stadijā, pastāstīja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis.

«Līgums par tramvaju piegādi pagaidām nav noslēgts, jo pašvaldība gaida kompetentu iestāžu atzinumu. Ja tiks pateikts, ka šis uzņēmums ražo lielgabalus, ar kuriem nosacīti ārzemēs tiek mušīti cilvēki un minētajam uzņēmumam ir uzlikts aizliegums tirgot Eiropā, tad pašvaldība šos tramvajus nepirks,» teica Zdanovskis.

Vicemērs norādīja, ka pašvaldība nepērk tramvajus pa tiešo no Krievijas uzņēmuma, bet gan no Lietuvas starpniekfirmas, kas ir šī uzņēmuma dīleris visā Eiropā, un ir pārdevis šos tramvajus arī citiem pircējiem Eiropā, tai skaitā Liepājai.

«Galu galā, tramvaju piegādātājs ir izvēlēts konkursa rezultātā un šos rezultātus ir apstiprinājusi gan Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, gan Iepirkumu uzraudzības birojs. Turklāt konkursa rīkotājiem ir arī saistības gan pret konkursa uzvarētāju, gan arī Daugavpils iedzīvotājiem, kam šie tramvaji ir vajadzīgi,» uzsvēta Zdanovskis.

Vicemērs norādīja, ka atsevišķu mediju saceltā ažiotāža ap šo jautājumu nav vienīgais risināmais jautājums. Vairākos gados, kamēr tika rīkoti tramvaju iepirkumi, tie ir kļuvuši dārgāki nekā šīm vajadzībām iepriekš bija paredzēts līdzekļu. Tādēļ pašvaldībai patlaban ir jārisina arī jautājums, kur ņemt trūkstošos līdzekļus.

Analogi Eiropas vai ASV rūpnīcās ražoti tramvaji maksā vismaz divas reizes dārgāk un naudas to iegādei būtu vajadzīgs vēl vairāk, norādīja Zdanovskis.

Jau ziņots, ka Satversmes aizsardzības birojam (SAB) ir nodota informācija par to, ka Daugavpilij tramvaju vagonus piegādās no Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa, svētdien vēstīja TV3 raidījums «Nekā personīga».

Daugavpils pilsētas domes Centralizētās iepirkumu nodaļas izsludinātajā tramvaju vagonu iegādes konkursā uzvarējusi Lietuvā reģistrētā «Railvec». Uzņēmums apņēmies piegādāt Daugavpilij astoņus Krievijā Tveras vagonbūves rūpnīcā ražotus četrasu tramvajus par 4 953 000 eiro.

«Nekā personīgā» vēsta, ka tramvajus ražo Tveras pilsētas lokomotīvju rūpnīcā, kas pieder uzņēmumam «Transmašholding». Šī un citas koncerna rūpnīcas ir Krievijas ieroču ražotāji, kas izgatavo, piemēram, starta platformas starpkontinentālajām raķetēm. Koncerns esot plaši iesaistīts Krievijas militārajos pasūtījumos. Tā uzņēmums «Metrovagonmaš» ražo šasijas pretgaisa aizsardzības kompleksiem «Buk», «Tor» un «Tugansk», bet Kolomenskas rūpnīcā top dīzeļdzinēji Krievijas flotes zemūdenēm. Koncerna sastāvā ir arī separātistu kontrolē esošā Luhanskas lokomotīvju rūpnīca.

Par Daugavpils sadarbības partneri neizpratnē ir aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), jo ar tramvaju iegādi Daugavpils saistības pret Krievijas militāro rūpnīcu nebeigšoties. Ministrs saredz risku, ka Daugavpils sabiedriskais transports var kļūt atkarīgs no Krievijas militārā ražotāja.

Uz augšu
Back