Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

OPCW inspektori svētdien sāks izmeklēšanu Dumā

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SALEH ABO GHALOUN / AFP

Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) inspektori svētdien sāks izmeklēšanu Sīrijas pilsētā Dumā, kur atbilstoši apsūdzībām esot noticis uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem, pavēstīja Sīrijas ārlietu ministra vietnieks Aimans Susans.

«Faktu izzināšanas komanda sestdien ieradās Damaskā un svētdien dosies uz Dumu,» sacīja amatpersona.

OPCW eksperti izmeklēs apsūdzības par 7.aprīlī Dumā, uz austrumiem no Damaskas, notikušo uzbrukumu.

Susans atkārtoti pauda Sīrijas valdības solījumu, ka eksperti varēs netraucēti veikt savu izmeklēšanu.

«Mēs nodrošināsim, ka viņi var strādāt profesionāli, objektīvi un netiek pakļauti nekādam spiedienam,» sacīja amatpersona.

Rietumvalstis apgalvo, ka uzbrukumā Dumā esot lietotas ķīmiskas vielas, visticamāk hlors un zarīns, un ka uzbrukumā dzīvību zaudējuši vismaz 40 mierīgie iedzīvotāji.

Sīrija un tās sabiedrotā Krievija kategoriski noliedz, ka šāds uzbrukums būtu noticis, skaidrojot, ka vēstis par it kā notikušo uzbrukumu izplatījuši nemiernieki, lai izprovocētu Rietumu uzbrukumu Sīrijai.

ASV, Francija un Lielbritānija, reaģējot uz apsūdzībām par Dumā notikušo ķīmisko uzbrukumu, sestdien īstenoja bezprecedenta raķešu triecienu Sīrijai.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais