T, 10.08.2022.

Tramps sola «svarīgus lēmumus» Sīrijas lietā vienas vai divu dienu laikā

LETA/AFP
Tramps sola «svarīgus lēmumus» Sīrijas lietā vienas vai divu dienu laikā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
ASV prezidents Donalds Tramps
ASV prezidents Donalds Tramps Foto: MANDEL NGAN / AFP

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņoja, ka vienas vai divu dienu laikā tiks pieņemti «svarīgi lēmumi» par reakciju uz situāciju Sīrijā, kur atbilstoši palīdzības organizāciju liecībām esot noticis uzbrukumu ar ķīmiskajiem ieročiem nemiernieku kontrolētajai Dumas pilsētai.

Pirmdien Baltajā namā kabineta sēdes sākumā Tramps nosodīja «briesmīgo uzbrukumu nevainīgiem» sīriešiem Dumā.

«Runa ir par cilvēcību - to nedrīkst pieļaut,» sacīja Tramps, piebilstot, ka lēmums tiks pieņemts «nākamo 24 līdz 48 stundu laikā».

Palīdzības organizācijas «Baltās ķiveres» un UOSSM sestdien paziņoja, ka Sīrijas valdības spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus, un uzbrukumā Dumas pilsētā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Sīrijas režīms un Krievija noliegušas ziņas par ķīmisko uzbrukumu, savukārt ASV prezidents Donalds Tramps iepriekš paziņojis, ka par ķīmisko uzbrukumu Sīrijā būs jāmaksā augsta cena, un nodēvēja Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu par dzīvnieku. Eiropas Savienība nosodījusi ķīmisko uzbrukumu un aicinājusi Sīrijas režīma atbalstītājas Krieviju un Irānu izmantot savu ietekmi, lai nepieļautu šādu uzbrukumu atkārtošanos.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu