P, 27.03.2023.

Līgas pazušana Indijā: Latvija lūgusi īpašu atbalstu meklēšanā

TVNET/LETA
Līgas pazušana Indijā: Latvija lūgusi īpašu atbalstu meklēšanā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Facebook

Indijā pazudušās Latvijas pilsones Līgas Skromanes meklēšanai ir augsta prioritāte Latvijas vēstniecības Indijā darba kārtībā, paziņoja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ministrijā skaidroja, ka Latvijas vēstniecība Indijā ir ciešā saziņā ar sievietes tuviniekiem un aktīvi sadarbojas ar vairākām Indijas policijas nodaļām.

Tāpat Latvijas vēstniecība vērsusies Indijas Ārlietu ministrijā, lūdzot īpašu atbalstu Līgas meklēšanā, kā arī ticis iesaistīts Latvijas goda konsuls Indijā, kura konsulārajā apgabalā ietilpst reģions, kurā pazuda Līga.

Konsulārais dienests par Latvijas pilsones bezvēsts prombūtni Indijā ir informējis arī Latvijā akreditēto Indijas vēstniecību Zviedrijā. Indijas vēstniece ir paudusi gatavību sniegt visu iespējamo atbalstu, norādīja ĀM.

«Tā kā Līga pastāvīgi dzīvo Īrijā, Latvijas vēstniecība Indijā ir ciešā saziņā ar Īrijas vēstniecību, kas iesaistījusi arī savu goda konsulu, kura konsulārajā apgabalā ietilpst Kerala. Savukārt Indijas policija ir izveidojusi īpašu komandu Līgas meklēšanai, taču šobrīd jaunas informācijas vēstniecības rīcībā nav. Tāpat nav zināms Līgas pazušanas iemesls. To meklēšanas procesā skaidro Indijas policija,» situāciju raksturoja ministrijā.

Vēstniecība uzturot ciešu saziņu ar pazudušās sievietes ģimeni un aktīvi aicina meklēšanā iesaistīties Indijas kompetentās iestādes.

Jau ziņots, ka Indijas dienvidos, Keralas štatā, 14.martā pazudusi Latvijas pilsone Līga Skromane, kas tur bija ieradusies kopā ar māsu Ilzi Skromani, lai ārstētos pēc tradicionālajām ajūrvēdas metodēm. Skromane, kas cieš no smagas depresijas, atstājusi ajūrvēdas centru Pothenkodes ciematā. Kāds autorikšas vadītājs pastāstījis policijai, ka viņš aizvedis Līgu uz netālo Kovalamas kūrortu, taču arī tur policija nav spējusi Līgu atrast.

Keralas štata policijas priekšnieks Loknaths Behera izsludinājis 2000 Indijas rūpiju (25 eiro) atlīdzību par informāciju, kas varētu palīdzēt atrast pazudušo. Indijas policija pēc palīdzības vērsusies arī pie krasta apsardzes un Zivsaimniecības departamenta, kā arī par pazudušo informējusi lidostas, jūras ostas un robežkontroles iestādes. Plānots ziņot arī Interpolam, raksta «The Hindu».

Pazudušās māsa Ilze Skromane izsludinājusi 100 000 rūpiju (apmēram 1250 eiro) atlīdzību, kā arī izlīmējusi paziņojumus par pazudušo māsu, tomēr pūles līdz šim nav devušas rezultātus.

Līga un Ilze Skromanes ir Latvijas pilsones, kas jau ilgāku laiku dzīvojušas Īrijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu