Anša Ataola Bērziņa veselības stāvoklis cietumā neesot labs, esot nepieciešama speciālistu palīdzība

Ansis Ataols Bērziņš FOTO: Edijs Pālens/LETA

Par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātais Ansis Ataols Bērziņš pašlaik atrodas Rīgas Centrālcietumā. Viņa veselības stāvoklis nav labs – pašlaik viņš pārvietojas ar kruķiem un ir nepieciešama speciālistu palīdzība, TVNET pastāstīja viņa advokāts Jānis Mucenieks.

Viņš paskaidroja, ka Bērziņš Čehijas cietumā tika piekauts, viņa labās kājas celis ir cietis un pašlaik viņš pārvietojas ar kruķu palīdzību.

Mucenieks norādīja, ka viņi vērsušies pie cietuma administrācijas, lai Bērziņam tiktu veiktas nepieciešamās pārbaudes, kā arī sniegta ortopēda palīdzība. Viņš uzsvēra, ka Bērziņam, iespējams, būs nepieciešama operācija.

Viņš atgādināja, ka Bērziņam Čehijā nekādi izmeklējumi neesot veikti un pašlaik ir pēdējais brīdis, lai varētu ko glābt.

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim nosūtīts apžēlošanas lūgums un pašlaik tiek gaidīta atbilde.

Apžēlot par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesāto Ansi Ataolu Bērziņu Valsts prezidentu Raimondu Vējoni lūdzis Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis, kā arī deputāts Valdis Kalnozols. Tāpat apžēlošanas lūgumu izteikušas citas personas.

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties «politiskajā trimdā». Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Bērziņš nevēlējās tikt izdots Latvijai, tāpēc juridiski apstrīdēja šo ieceri un Čehijā lūdza politisko patvērumu, paziņojot, ka kriminālprocess pret viņu ir politizēts, turklāt viņš esot saņēmis fiziskas izrēķināšanās draudus gadījumā, ja Latvijā nonāks ieslodzījuma vietā.

Šā gada februārī Bērziņa pārstāvji paziņoja, ka viņš Čehijas cietumā ticis piekauts. Bērziņa advokāts Mucenieks vērsās pie Valsts prezidenta, Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ar lūgumiem atbrīvot Bērziņu no viņam piemērotā brīvības atņemšanas soda, jo Bērziņa atrašanās Čehijas cietumā jau pārsniedzot «jebkādu samērīga soda mēru par Bērziņa veiktajām darbībām 2009.gada 13.janvārī».

Par ko Bērziņu notiesāja?

Spriedumā teikts, ka Bērziņš ar savām aktīvām un tīšām darbībām piedalījās masu nekārtībās, kuras izraisīja un kurās aktīvi piedalījās vairāki simti naidīgu un agresīvi noskaņotu cilvēku, nodarot fizisku un morālu kaitējumu, mantiskus zaudējumus cietušajām juridiskajām un fiziskajām personām.

Norādīts, ka Bērziņš, ar mērķi bojāt mantu un izsist loga stiklus Saeimas ēkai, sākumā no ielas ņēma sniegu un veidoja ne mazāk kā divas sniega pikas, vienu reizi trāpot pa logu, bet neizsitot to, otro reizi trāpot pa Saeimas ēkas fasādi.

Tāpat Bērziņš meta ne mazāk kā vienu reizi ar tukšu plastmasas pudeli, kuru paņēma no ielas un trāpīja jau pa izsistu loga rūti.

Tāpat Bērziņš meta ar bruģakmeņiem Saeimas ēkas pirmā stāva logu rindā pa logu, ar vienu akmeni izsitot stiklu.

Pēc tam Bērziņš, aizklājot seju, piegāja pie pirmstiesas izmeklēšanā nenoskaidrota vīrieša un, paņemot tam no rokām tumšas krāsas pudeli, aizmeta to Saeimas virzienā.

Bērziņš, atrodoties pie Saeimas ēkas, no bruģētās ielas seguma blakus kanalizācijas lūkai izlauza ne mazāk kā vienu bruģakmeni, ar ko apzināti bojāja Rīgas domes īpašumu un atviegloja pēc tam citiem masu nekārtību dalībniekiem nākamo bruģakmeņu izlaušanu.

Tādā veidā Bērziņš gan pats veica aktīvas darbības masu nekārtībās, gan ar savām darbībām izrādīja pretlikumīgas rīcības piemēru citiem masu nekārtību dalībniekiem un iedrošināja tos uz aktīvu, prettiesisku darbību veikšanu.

Uz augšu
Back