Slocene applūdinājusi mazdārziņu rajonu Tukumā, Engures novadā applūdušas palienes

Applūdis tīrums

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Tukuma un Engures novados applūdušas Slocenes palienes, un ūdens stāv Lauktehnikas mazdārziņu rajonā Tukumā, noskaidroja aģentūra LETA.

(Papildināta ziņa.)

Tukuma novada pašvaldības izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka Slocenes palienēs atrodas mazdārziņu rajons, kur izbūvētas arī dažādas mājas. Lai arī mikrorajons ir applūdis, cilvēkiem palīdzība pašlaik nav bijusi nepieciešama, arī no pagasta pārvaldēm nav saņemta informācija par kritiskām situācijām.

Pārmitrināts ir arī ceļš Mazkalnjāņi-Viksas, taču tas satiksmei ir lietojams.

Pagājušajā vasarā Slocenes posms ir iztīrīts un tas mazina pašvaldības bažas par apdraudējumu tuvējām mājām, skaidroja izpilddirektors. Cēlies ūdens līmenis arī tā sauktajā Tukuma ezera gultnē, taču ūdenim minētajā vietā ir, kur palikt.

Viņaprāt, lielākas problēmas Slocene varētu sagādāt Milzkalnei un Šlokenbekai Engures novadā, kur mājas atrodas tuvāk krastiem, taču Engures novada pašvaldības izpilddirektors Imants Valers aģentūrai LETA apliecināja, ka applūdušas ir tikai palienes, un pašlaik draudu, ka applūstu mājas, nav. Pašvaldība nav fiksējusi arī kādus izskalojumus pie slūžām.

Taču Smārdes pagastā ir applūduši divi vietējie ceļi. Izbraukt pa tiem var, taču ar grūtībām, stāstīja Valers.

Jau vēstīts, ka visos valsts reģionos trešdien turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs, daudzviet applūst palienes, vietām apdraudētas arī plašākas teritorijas.

Uz augšu