Pāvilostas mērs: Īpašnieks sola aizvākt no kāpām «māju-kuģi»

TVNET/LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

«Mājas-kuģa» īpašnieks Argods Lūsiņš solījis Pāvilostas novada pašvaldībai jūras krastā esošo objektu aizgādāt prom ne vēlāk kā līdz 1.jūlijam, un īpašnieka līdz šim veiktās darbības situācijas risināšanā rada iespaidu par šī nodoma nopietnību, sacīja Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons («Mēs savam novadam»).

Pagaidām gan tā ir tikai mutiska vienošanās starp mājas-kuģa īpašnieku un pašvaldības vadītāju. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) šodien raidījumam «Delfi TV ar Jāni Domburu» pauda, ka būtu nepieciešama arī rakstiska vienošanās. «Mēs esam aicinājuši pašvaldību ar Lūsiņu noslēgt administratīvu līgumu, lai tas patiešām tiktu izpildīts un tās nebūtu tikai runas, kas parādās mediju ziņās,» sacīja Gerhards. Viņa rīcībā esot informācija, ka «pašvaldība šobrīd ļoti aktīvi strādā, lai panāktu līgumisku rezultātu».

«Tā ir taisnība,» Gerharda teikto apstiprināja Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons («Mēs savam novadam»), sakot, ka pagaidām panākto mutisko vienošanos plānots notiprināt arī ar rakstisku dokumentu. Kad to varētu parakstīt, viņš gan pagaidām konkrēti nevarēja pateikt, taču domes priekšsēdētājam pašlaik neesot pamata domāt, ka Lūsiņš savu solījumu varētu nepildīt.

Pirms divām nedēļām Lūsiņš uzaicinājis pašvaldības vadītāju uz tikšanos klātienē pie «mājas-kuģa», lai kopīgi ar konstruktoru un citiem tehniskajiem speciālistiem detalizēti izrunātu plānu, kā 70 tonnas smago objektu aizgādāt prom. Vispirms to plānots aizvilkt uz Pāvilostas ostu un tad ar pledošo platformu transportēt tālāk. Informācijas par to, ko Lūsiņš ar māju-kuģi plāno iesākt pēc tam, domes priekšsēdētāja rīcība nav, taču Pāvilostas novada teritorijā objekts nepalikšot. Šo darbu veikšanai tikšot piesaistīts uzņēmums «Arsava», kas nodrošina celtņu pakalpojumus. Līdz ar to mājas-kuģa transportēšanas darbus varēšot veikt tad, kad būs pieejams celtnis, zināja teikt pašvaldības vadītājs. Lūsiņš solījis to paveikt līdz 1.jūlijam, bet, iespējams, tas varētu notikt arī ātrāk - piemēram, maijā.

«Man nav pamata domāt, ka kaut kas varētu tikt novilcināts,» sacīja Kristapsons, piebilstot, ka detalizētās sarunas ar Lūsiņu un tehniskajiem speciālistiem radījušas iespaidu par šo nodomu nopietnību. Rakstiska vienošanās gan dotu pilnīgu pārliecību, viņš piebilda.

Kā ziņots, netālu no Pāvilostas miljonāra Argoda Lūsiņa uzņēmums jūras malā ir uzslējis «māju-kuģi». Lai arī ēku celtniecība šajā vietā nav atļauta, māju atgādinošā konstrukcija tur ir tapusi, jo ir nodēvēta par būvniecības stadijā esošu pontonu peldlīdzekli. Īpašnieks ir solījis konstrukciju nolaist ūdenī, tomēr vairāku gadu garumā tas nav ticis izdarīts.

Aktuālais šodien
Svarīgākais