Miljardieru medniece un seksa padomdevēja: kas ir Nastja Ribka?

FOTO: Instagram

Kad Krievijas korupcijas atmaskotājs Aleksejs Navaļnijs publicēja video par Krievijas vicepremjera Sergeja Prihodjko un oligarha Oļega Deripaskas kopīgo atpūtu uz jahtas, par slavenību vienā mirklī kļuva bijusī eskortaģentūras darbiniece Nastja Ribka. Apmēram divas nedēļas pēc skandalozā video publicēšanas Ribku, krievu «seksa guru» Aleksu Lesliju un vēl vairākus cilvēkus, tostarp arī kādu Latvijas pilsoni, Taizemē aizturēja par nesaskaņotu «seksa treniņu» rīkošanu. Raidorganizācija BBC izpētījusi, ar ko Ribka nodarbojās, pirms viņas vārds izskanēja pasaulē.

Valdzināt miljonārus un izklaidēties uz lepnām jahtām ar politikas un biznesa eliti - tā ir ikdiena tā saucamajām medniecēm un «seksa trenera» Leslija sekotājām, intervijā BBC Krievijas servisam stāsta pati Ribka.

Pašpasludinātais seksa guru Leslijs, īstajā vārdā Aleksandrs Kirilovs, studējis programmēšanu Maskavas Valsts universitātē. Vēl studiju laikā Leslijs sāka interesēties par dažādiem savaldzināšanas treniņiem, kādu Maskavā tūkstošgades sākumā netrūka, žurnālistiem pastāstīja Leslija draugs, baltkrievu ekonomists Ivans Kuteņs. Leslija interešu loks bija visai plašs - amerikāņu psihiatra Miltona Ēriksona teorijas par hipnozi, neirolingvistiskā programmēšana, kā arī amerikāņu un pat padomju valdzināšanas kustības.

«Viņš bija praktiķis. Vēroja, kuras tehnikas darbojas vislabāk, kuras sliktāk. Viņš tās apkopoja savā pirmajā grāmatā «Dzīve bez biksītēm»,» stāsta Kuteņs, kurš desmit gadus darbojās Leslija treniņos kā «kritiķis un oponents».

Pats Leslijs apgalvo, ka savaldzināšanas treniņus vadot kopš 2003.gada. Pagājušajā desmitgadē viņš izdeva grāmatas ar tādiem nosaukumiem kā «Tēviņu medības» un «Meistara un mednieces spēle». «Meistari» ir seksa guru apmācītie vīrieši, bet «mednieces» - sievietes, kas izgājušas valdzināšanas mācības.

Ribka ir publicēta rakstniece. Viņa sarakstījusi grāmatu ar nosaukumu «Miljardiera savaldzināšanas dienasgrāmata». Tajā sieviete raksta, ka uz Deripaskas jahtas esot centusies nokļūt ne tāpēc, lai nodarbotos ar šantāžu vai kādu atmaskotu, bet gan tādēļ, lai varētu atskaitīties savam «skolotājam» Leslijam.

«Leslijs savos treniņos saka - darbojieties Krievijas Federācijas Krimināllikuma ietvaros,» Ribka atbild uz BBC jautājumu, vai saprata, ka sarunu ierakstīšana diktofonā, runātājiem to nezinot un nedodot atļauju, ir nelikumīga. «Viņa rekomendācijas nenoņem atbildību no pilsoņa.»

Leslija sekotāji par savu «medību» norisi informē cits citu un beigās arī sagatavo atskaiti, ko iesniedz «upurim». «Kad noslēdzās Oļega Deripaskas lieta, mēs nolēmām, ka ar parastu atskaiti nebūs gana. Bet izdarīt ko ambiciozāku, viņa līmeņa cienīgu - tas būtu skaisti,» žurnālistiem stāsta Ribka. «Mana draudzene, arī medniece, oficiālā pasākumā uzdāvināja Oļegam manu grāmatu. Tā paredzēta tieši Oļegam, tāpēc arī iznāca mazā tirāžā.»

Žurnāliste un seksa blogere Tatjana Ņikonova uzskata, ka Leslijs un viņa sekotāji esot pielīdzināmi sektai. Par to liecinot personības kults un psiholoģiskās manipulācijas metodes, ar ko sekotāji tiekot apstrādāti. Viņa domā, ka Leslija «harēms» ar savu ķermeni «strādā Aleksa Leslija un viņam pietuvināto cilvēku interesēs». «Sieviete ir vienkārši materiāls,» uzsver Ņikonova.

Ribkas grāmata iznāca 2016.gadā, un kopš tā laika publiski bija pieejami foto un video sociālajos tīklos, kā arī ieraksti, uz kuriem bija balstīta Navaļnija izmeklēšana. Deripaska vērsās tiesā tikai pēc Navaļnija publikācijas, sūdzoties par privātās dzīves aizskaršanu. Navaļnijs apgalvo, ka nekādus privātās dzīves noslēpumus neesot atklājis, jo tie jau esot bijuši brīvi un publiski pieejami.

Tikmēr Ribka sevi pieskaita «jaunajai», nekonservatīvajai sabiedrībai. «Prasība no visas jaunatnes. No pavedinātājām, studentēm, medniecēm, modelēm,» viņa raksta savā «Instagram» kontā. «Lieciet mūs mierā! Mēs nevienu neatbalstīsim. Ne oligarhus, ne politiķus, ne Navaļniju - mēs esam pašas par sevi, paldies! Mums nevajag jūsu naudu un varu, mums tāpat ir labi.»

Pirms dažiem mēnešiem Leslija sekotājas lateksa apakšveļā ieradās Navaļnija vēlēšanu štābā. «Jūs kādreiz esat bijuši jauni?» jautā Leslijs. «Ieņemt Navaļnija štābu - nu, tas ir prikols. Pavedināt oligarhu - tas ir prikolīgi.»

Uz augšu