S, 13.08.2022.

ANO ģenerālsekretārs aicina nekavējoties sākt 30 dienu pamieru Sīrijā

TVNET/LETA
ANO ģenerālsekretārs aicina nekavējoties sākt 30 dienu pamieru Sīrijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs pirmdien pieprasījis nekavējoties ievērot Drošības padomes pieņemto rezolūciju par 30 dienu pamieru Sīrijā.

Drošības padome ar Krievijas atbalstu sestdien pieņēma rezolūciju, kas aicina «bez vilcināšanās» noteikt pamieru, kurš ļautu veikt humānās palīdzības piegādes un ievainoto un slimo cilvēku evakuāciju.

Gutērrešs uzsvēra, ka «Drošības padomes rezolūcijām ir jēga tikai tad, ja tas tiek efektīvi izpildītas», un pauda cerību, ka rezolūcijas prasības tiks nekavējoties īstenotas.

Kā ziņots iepriekš, Sīrijas režīmam un Krievijas gaisa spēkiem turpinot bombardēt un apšaudīt nemiernieku kontrolēto Austrumgutas apvidu, septiņu dienu laikā nogalināti vairāk nekā 500 civiliedzīvotāji, sestdien paziņojusi Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR).

Organizācijas rīcībā esošā informācija liecina, ka nogalināto vidū ir vairāk nekā 120 bērni.

Sestdien ANO Drošības padome balsoja par rezolūciju par 30 dienu pamieru Sīrijā, un viens no šīs rezolūcijas nolūkiem ir uzlabot situāciju Austrumgutā.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu