Laikmetīgu un konceptuālu rotu izstāde un stāsti

Egoiste
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Mākslas galerijā Putti no 2018. gada 3. marta līdz 17. maijam notiks starptautiska izstāde «ĪSIE STĀSTI. Laikmetīgas un konceptuālas rotas».

Ja runājam par laikmetīgajām un konceptuālajām rotām, tad tās ir kā īsie stāsti, kuri provocē dialogam un nepieciešamībai iedziļināties.

ROTAS – īsie stāsti ģenerē emocijas, kas spēj atmodināt un vienlaikus rada savu, īpašu realitāti,

kura spēj pārsniegt vispārdrošākās ekspektācijas.

Notiek pilnīga emocionāla saprašanās. Tie ir stāsti, kas intelektuāli uzrunā gan skatītāju, gan valkātāju. Izstādē piedalās rotu mākslinieki gan no Latvijas, gan no ārzemēm. Izstādē var iepazīties, apskatīt un iegādāties dažādus «īsos stāstus».

Pirmkārt, tās ir rotas, kurām ir savs tehniskais žests, kas padara tās par unikālām autora ideju apliecinātājām. Šie stāsti ir nebeidzami fantāzijas iemiesojumi.

Otrkārt, tās ir komerciālās rotas, kuras tiek replicētas, un tām piemīt komerciāls aspekts.

Treškārt, rota var būt mazi mākslas objekti, kas kā pielāgoti instrumenti izsaka savu domu. Bet visam tam nav nozīmes. Nozīme ir tikai tam, kas veidojas starp rotu un skatītāju, starp rotu un valkātāju.

Franču konceptuālo rotu mākslinieks Emmanuels Lakoste rakstīja: ir kāda ļoti svarīga lieta, kas atšķir rotas no visiem citiem mākslas radīšanas veidiem, – tās tiešais, fiziskais kontakts ar ķermeni.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu