Loskutovs un Judins izstājušies no «Kustības «Par!»»

Saeimas deputāts Andrejs Judins

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Saeimas deputāti Aleksejs Loskutovs un Andrejs Judins izstājušies no partijas «Kustība «Par!»», informēja politiskā spēka pārstāve Amālija Brūvere.

Savukārt Saeimas deputāti Lolita Čigāne un Ints Dālderis lēmumu par izstāšanos no «Kustības «Par!»» nav pieņēmuši, bet plāno palikt «Vienotības» frakcijā.

Judins aģentūrai LETA apliecināja, ka uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos no partijas «Kustība «Par!»». Viņš to saistīja ar partijas vadības nostāju, ka «Kustības «Par!»» deputātiem būtu jāpamet koalīcija.

Savukārt Judins uzskata, ka jādomā par politisko spēku konsolidāciju. Īpaši pašreizējā situācijā vēl vairāk sadalīties nebūtu pareizi, uzskata politiķis.

Taujāts par iespējamu startu Saeimas vēlēšanās, Judins pagaidām konkrēti neatbildēja. Viņš skaidroja, ka šodien pieņemts lēmums turpināt darbu koalīcijā un izstāties no partijas.

Iepriekš «Kustība «Par!»» pieļāva ka tās pārstāvjiem būtu jāizstājas no «Vienotības» Saeimas frakcijas. Šis jautājums tika vērtēts, ņemot vērā, ka «Kustība «Par!»» Saeimas vēlēšanās nestartēs kopā ar «Vienotību», bet turpinās sarunas ar partijām «Izaugsme», «Progresīvie», «Latvijas attīstībai» un pilsoniskās sabiedrības organizācijām par iespējamu kopīgu piedāvājumu vēlētājiem.

«Vienotība» paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem informēja, ka frakcijas vadība ceturtdien vienojās ar «Kustības «Par!»» pārstāvjiem, ka minētie deputāti turpinās darbu frakcijā līdz 12.Saeimas pilnvaru beigām.

«Mums jābūt vienotiem, it īpaši šobrīd, kad Latvijas valsts starptautiskā reputācija ir apdraudēta un finanšu sektors piedzīvo nopietnu reputācijas krīzi,» uzsver frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

Arī Čigāne aģentūrai LETA uzsvēra, ka, ņemot vērā situāciju valstī, ir jāstrādā un jāizmanto visi instrumenti, lai situāciju stabilizētu. Viņa arī pauda, ka kopš Solvitas Āboltiņas aiziešanas no «Vienotības» frakcijas tajā būtiski mainījies klimats, kā arī «Kustības «Par!»» deputāti nāk klājā ar dažādām iniciatīvām.

Kā ziņots, partija «Vienotība» pirmdien nosūtījusi atklātu vēstuli partijai «Kustība «Par!»» ar aicinājumu uz sarunām par sadarbību centriski demokrātisko partiju apvienībā.

«Vienotība» aizvadītās nedēļas nogalē notikušajā domes sēdē mudināja partijas ar līdzīgām vērtībām kopā startēt Saeimas vēlēšanās, veidojot jaunu politisko apvienību. Vienošanās par kopīgu startu jau esot panākta ar partijām «Kuldīgas novadam», «Tukuma pilsētai un novadam» un «Valmierai un Vidzemei». Savukārt sarunas par sadarbību vēl notiks ar Vidzemes partiju, Latgales partiju, LA, «Par!» un «Progresīvajiem», sestdien klāstīja «Vienotības» līderis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Tikmēr Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) kopā ar «Vienotību» startēt neplāno.

Uz augšu