5 lietas, kas ziemas periodā matus uztur veselīgus un skaistus

FOTO: depositphotos.com

Ziemas laikapstākļi un vējš nereti kļūst par vienu no galvenajām problēmām aukstajā sezonā, kad mati ir īpaši jutīgi, trausli un viegli lūstoši, ar pastiprinātu spurošanos un elektrizēšanos. Visas šīs problēmas ir viegli novēršamas, ja tiek ievērota pareizā matu kopšanas tehnika ziemā. Dove zīmola vadītāja Kertu-Kai Põldvere stāsta par ieteikumiem, ko darīt ikdienā, lai mati būtu veselīgi un mirdzoši arī aukstajā gada sezonā.

1. Ārā uzturies ar sausiem matiem

Pārliecinies, ka mati ir pavisam sausi, pirms dodies ārpus mājas. Tas ir svarīgi ne tikai tāpēc, ka vari saaukstēties, bet arī tādēļ, ka kombinācijā ar auksto gaisu mitri mati var tikt bojāti un kļūt vēl sausāki. Ja matu kutikulas paliek atvērtas un deformētas, tad mati sāk spuroties un elektrizējas.

2. Ierobežo matu elektrizēšanos

Elektrizēti mati neizskatās labi un ir ļoti kaitinoši. Vienkāršs paņēmiens, lai izvairītos no matu elektrizēšanās, ir uzpūst matu laku uz ķemmes un tad ar to izķemmēt matus, kas ir bieži izmantots triks. «Uzpūt uz ķemmes nedaudz matu lakas un izlaid to cauri matiem. Nav vēlams izmantot plastmasas ķemmi, jo tā tikai stimulēs matu elektrizēšanos, atšķirībā no metāliskas vai koka ķemmes,» iesaka Põldvere.

3. Baro matus ar serumu

Spuraini mati ir problēma daudziem cilvēkiem ziemas laikā. Biežākais paņēmiens, kā parasti spurainie mati tiek savaldīti, ir izmantojot matu fēnu vai taisnotāju un vairākkārt mēģinot tos nolīdzināt. Tomēr, izmantojot karstumu pret jau tā sausiem matiem, tie kļūst vēl sausāki. «Iesaku izmantot vieglu anti-frizz krēmu vai serumu matiem,» iesaka zīmola vadītāja.

4. Izvairies matus mazgāt ar karstu ūdeni

Izvairies matus mazgāt karstā ūdenī, jo tas nav piemērots matiem un ievērojami bojā tos, padarot trauslus. Tā vietā ieteicams matus mazgāt vēsā vai vidēji siltā ūdenī, kas palīdz noslēgt matu kutikulas, un tie nezaudē mitrumu.

5. Mitrini galvas ādu

Ar apkures ierīču radīto sauso gaisu un gaisa necaurlaidīgu cepuru nēsāšanu cieš galvas āda. Sausa galvas āda ir tradicionāla ziemas problēma, taču ar to var vienkārši tikt galā. Pirms iešanas gulēt uz galvas ādas sausajās vietās ir jāuzklāj un jāiemasē mitrinošs krēms vai olīveļļa. Nākamajā rītā mati jāizmazgā ar šampūnu, labi jāizskalo, jānosusina un jāieklāj tajos kondicionieris. Pēc tam jāizskalo.

Uz augšu