Tiesa piespriež izlikt «Rīgas koncertzāli» no Zinātņu akadēmijas telpām

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Tiesa pilnībā apmierinājusi Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prasību pret SIA «Rīgas koncertzāle» par tās izlikšanu no nomātajām telpām, informēja LZA sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Stengrevica.

Daugavpils tiesa ir izskatījusi LZA prasību pret koncertzāli «Rīga» par tās izlikšanu no agrāk nomātajām LZA telpām. Saskaņā ar saīsināto spriedumu šajā civillietā, LZA prasība ir pilnībā apmierināta, piespriežot izlikt koncertzāli «Rīga» no LZA piederošā nekustamā īpašuma - konferenču zāles - un visām agrāk nomātām telpām Akadēmijas laukumā 1, Rīgā. Tāpat no koncertzāles «Rīga» par labu LZA piedzīti tiesāšanās izdevumi 75,84 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka starp koncertzāli «Rīga» un LZA noritējušas vairākas tiesvedības. Lai tiesas notiktu pēc iespējas ātrāk, izskatāmās lietas no Rīgas tika pārceltas uz Daugavpils tiesu.

Aktīva aizvien ir arī tiesvedība koncertzāles «Rīga» prasības lietā pret LZA. Latgales apgabaltiesa, pretēji pirmās instances tiesas nospriestajam, noraidīja koncertzāles prasību pret LZA par pienākuma uzlikšanu LZA pārstāvim ierasties prasītājai iznomātajās telpās koncertzālē «Rīga» un konstatēt šajās telpās veiktos uzlabojumus un to vērtību. Tomēr koncertzāle «Rīga» iesniegusi kasācijas sūdzību un šo lietu Latgales apgabaltiesa nosūtījusi izskatīšanai Augstākajā tiesā.

LZA 2015.gada jūlija beigās lauza telpu nomas un lietošanas līgumu ar koncertzāli «Rīga», to pamatojot ar telpu nomas un siltumenerģijas parādiem. LZA vairākkārt pieprasīja atbrīvot telpas, tomēr koncertzāle «Rīga» turpināja veikt saimniecisko darbību un organizēt koncertus.

Koncertzāles vadītājs Juris Millers uzskata, ka LZA cenšas panākt SIA «Rīgas koncertzāle» maksātnespēju, jo tad LZA būtu tiesības pārņemt visus ieguldījumus, neizmaksājot nekādas kompensācijas.

Tikmēr Millers savai turpmākajai radošajai darbībai ir atradis jaunas telpas Rīgā, Ulmaņa gatvē 1, kur darbosies Latvijas Jaunatnes teātris un kuru iekārtošana izmaksājusi teju 50 000 eiro.

Uz augšu