Brigmanis: Pārliecinošs ZZS deputātu vairākums atbalstīs Magņitska sankciju lēmumprojektu

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pārliecinošs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu vairākums balsojumā Saeimā atbalstīs lēmumprojektu, kas paredz aicināt valdību noteikt sankcijas advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām, sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

To politiķis pauda, atbildot uz jautājumu par deputāta Valda Kalnozola (ZZS) un ZZS sadarbības partijas «Latvijai un Ventspilij» priekšsēdētāja, politiķa Aivara Lemberga pausto skeptisko nostāju šajā jautājumā.

Brigmanis norādīja, ka frakcijas sēdē aicinās atbalstīt lēmumprojekta pieņemšanu. Reizē politiķis neplāno pārliecināt Kalnozolu mainīt savas domas šajā jautājumā. ZZS līderis arī skaidroja: ja kāds no parlamentāriešiem nobalsos citādāk nekā frakcijas vairākums, tā būs politiska izšķiršanās, kas tiks respektēta.

Kā ziņots, Saeimas Ārlietu komisija iepriekš atbalstīja parlamenta lēmumprojektu, kas paredz aicināt valdību noteikt sankcijas advokāta Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Par šo lēmumprojektu vēl būs jālemj Saeimai. Iepriekš dokuments konceptuāli atbalstīts valdošās koalīcijas sanāksmē.

Lēmumprojekts paredz Saeimai paust nosodījumu Krievijas varas iestāžu rīcībai Magņitska nāves apstākļu nepienācīgā izmeklēšanā, uzsvērt Latvijas atbildību vērsties pret klajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, finanšu krāpšanas shēmām un korupciju, kā arī paredz aicināt valdību noteikt sankcijas Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņu būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

Līdz šim sankcijas, kas saistītas gan ar ieceļošanas liegumu, gan liegumu lietot valsts finanšu sistēmu, pieņemot atsevišķus tiesību aktus, kas simboliski nodēvēti Magņitska vārdā, ir ieviesušas tādas valstis kā ASV, Kanāda, Lietuva, Igaunija, Lielbritānija.

Uz augšu
Back