Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pārsūdz tiesas spriedumu LNT prasībā pret LTV par rīta ziņu raidījuma formāta atdarināšanu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

«Latvijas Neatkarīgās Televīzijas» (LNT) strīdā ar «Latvijas Televīziju» (LTV) par autortiesību un negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpumu saņemta kasācijas sūdzība, informēja Latgales apgabaltiesā.

Kasācijas sūdzību minētajā lietā iesniegusi LNT. Tuvākajā laikā Latgales apgabaltiesā tiks lemts jautājums par lietas nosūtīšanu izskatīšanai Augstākajā tiesā.

Latgales apgabaltiesa atstājusi negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu LNT strīdā ar LTV par autortiesību un negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpumu.

Jau vēstīts, ka LNT vadība 2015.gadā vērsās tiesā, apgalvojot, ka LTV1 noskatījusies no LNT rīta ziņu raidījuma formātu. LNT uzskata, ka LTV, veidojot raidījumu «Rīta panorāma», ir pārkāpusi LNT autortiesības un pārkāpusi negodīgas konkurences aizliegumu. LNT tolaik lūdza tiesu nodrošināt «Rīta panorāmas» raidījuma formāta pārtraukšanu un zaudējumu atlīdzības piedzīšanu par negodīgu konkurenci.

MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena aģentūrai LETA toreiz skaidroja, ka lieta iesniegta tiesā, jo uzņēmums saskata autortiesību pārkāpumu un negodīgas konkurences aizlieguma neievērošanu. «Ir izmantots LNT rīta ziņu raidījuma «900 sekundes» formāts, lai izveidotu LTV rīta ziņu raidījuma konceptu «Rīta panorāma». Pēc LTV darbībām skatītājam rodas iespaids, ka LNT un LTV ir viens un tas pats rīta ziņu raidījums, jo notikusi klaja raidījuma formāta pārņemšana,» uzsvēra Zūzena.

Savukārt LTV valdes loceklis satura attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs iepriekš norādīja, ka «ziņas ir informatīvās telpas gaiss un ūdens», tādēļ tiesības uz to pasniegšanas veidu nevar piederēt vienai personai, jo ziņas ir pastāvējušas jau kopš televīzijas industrijas pirmsākumiem. «LTV (..) nav nepieciešams atdarināt citas televīzijas Latvijā. Mūsu paraugs ir pasaules vadošie ziņu kanāli, tādi kā BBC vai CNN,» uzsvēra Ņesterovs.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja LNT prasību. No LNT piedzīti arī tiesāšanās izdevumi, kas radušies LTV.

LNT spriedumu pārsūdzēja.

Latgales apgabaltiesai minētā lieta tika nodota ātrākai tās izskatīšanai.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu