Gruzijā Saakašvili piespriests trīs gadu cietumsods

Gruzijas tiesa piektdien aizmuguriski piespriedusi bijušajam prezidentam Mihailam Saakašvili trīs gadu cietumsodu, atzīstot viņu par vainīgu ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā.

Tbilisi pilsētas tiesa Saakšvili tiesāja tā dēvētajā Sandro Girgviliani lietā.

Kā apgalvoja apsūdzība, Saakašvili savulaik nelikumīgi apsolījis toreizējam Konstitūcijas aizsardzības departamenta vadītājam apžēlot četrus par bankas darbinieka Girgviliani slepkavību notiesātos policistus.

Pēc tam Saakašvili, apejot Apžēlošanas komisiju, esot notiesātos arī apžēlojis.

Kā ziņots, Saakašvili, kurš šobrīd vada Ukrainas opozīcijas Jauno spēku kustību, tiesiskai vajāšanai pakļauts arī Ukrainā, un viņam tiek inkriminēts atbalsts noziedzīgo organizāciju dalībniekiem un noziedzīgas darbības slēpšana.

Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko paziņojis, ka Saakašvili protesta akcijas finansējis eksprezidenta Viktora Janukoviča «ģimenes baņķieris» Sergejs Kurčenko, kurš Saakašvili dibinātajai Jauno spēku kustībai nodevis pusmiljonu dolāru.

Saakašvili, kurš pašlaik ir persona bez pilsonības, Gruzijas pilsonību zaudēja 2015.gadā, kad Ukrainas prezidents Porošenko viņam piešķīra Ukrainas pilsonību un iecēla par Odesas apgabala gubernatoru.

Taču šā gada jūlijā viņam tika atņemta arī Ukrainas pilsonība, to pamatojot ar to, ka imigrācijas anketā Saakašvili nav pieminējis pret viņu Gruzijā ierosinātos kriminālprocesus.

Odesas apgabala gubernatora amatā Saakašvili atradās pusotru gadu, bet tad demisionēja, apsūdzot prezidentu Porošenko solījumu nepildīšanā un norādot, ka tiek bremzēti viņa centieni cīnīties pret korupciju augstu ierēdņu aprindās.

Saakašvili apgalvo, ka Ukrainas pilsonība viņam atņemta nepamatoti. Viņš paziņojis, ka likums esot viņa pusē gan Gruzijā, gan Ukrainā un ka vēlas Ukrainas tiesās aizstāvēt sevi pret izdošanu Gruzijai.

Viņš atgriezās Ukrainā septembrī, ar savu atbalstītāju palīdzību izlaužoties cauri slēgtam robežpunktam no Polijas puses.

Uz augšu
Back