Cigarešu ražotājs legālā biznesa aizsegā Eiropas tirgum piegādājis kontrabandu

FOTO: Valsts policija

Rīgas reģionā konstatēta cigarešu ražotne, no kuras, visticamāk, legālā biznesa aizsegā, Eiropas tirgum ilgstoši piegādātas cigaretes bez akcīzes markām, informēja Valsts policijā. Izmeklēšanas laikā izņemti 1,68 miljoni nelegālo cigarešu, kuru realizācija valstij nozīmētu zaudējumus aptuveni 165 tūkstošu eiro apmērā. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu aizturēta viena persona, vēl viena persona atrodas meklēšanā. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Šī gada vasarā Valsts policijas rīcībā nonāca informācija, ka Latvijā atrodas kāda cigarešu ražotne, no kuras Eiropas valstu tirgū ieplūst «Richaman» markas cigaretes bez akcīzes markām. Pārbaudot šo informāciju, Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 1.nodaļas darbinieki noskaidroja, ka, visticamāk, šīs cigaretes tiek ražotas un realizētas legāla biznesa aizsegā.

Jāatzīmē, ka radušās aizdomas par nelegālo cigarešu realizēšanu Eiropas tirgum vēl vairāk pastiprinājās pēc tam, kad šī gada 12.oktobrī Zviedrijas muitas izmeklēšanas daļa Zviedrijā aizturēja kravu ar 1,4 miljoniem tādas pašas markas nelegālo cigarešu, par kurām Valsts policijai bija informācija, ka tās varētu būt izvestas no Latvijā esošās cigarešu ražotnes.

Veicot operatīvās darbības, Valsts policija noskaidroja vietu Latvijā, kurā tiek uzglabātas nelegālās cigaretes. Veicot kratīšanu šajā vietā, tika izņemti 1,68 miljoni «Richman» cigarešu bez akcīzes markām. Vienlaikus kratīšana tika veikta arī iepriekš noskaidrotajā cigarešu ražotnē, no kuras, visticamāk, cigaretes bez akcīzes markām izvestas. Kratīšanā izņemtas cigarešu ražošanas un cigarešu pakošanas iekārtas, kā arī izņemti teju 4 miljoni «Richaman» markas cigarešu. Lai pārliecinātos, vai nelegālās cigaretes izvestas tieši no šīs legālās ražotnes, Valsts policijā nozīmētas vairākas ekspertīzes.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma organizēšanu aizturēts 1974.gadā dzimis vīrietis, vēl viena persona atrodas meklēšanā. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Par minēto nodarījumu Valsts policijā tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju lielā apmērā, ko, iespējams, izdarījusi organizēta grupa. Likumā noteiktā atbildība par šādu nodarījumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu. Vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Uz augšu