Bērnu tiesību pārkāpumi konstatēti arī VSAC filiālē «Baldone»

Ilustratīvs foto FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar biedrības «Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi» speciālistiem veikusi padziļinātas bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes ne tikai Valsts sociālā aprūpes centra «Rīga» filiālē «Rīga», bet arī filiālē «Baldone», kurā arī konstatēti bērnu tiesību pārkāpumi.

Kā aģentūru LETA informēja VBTAI Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Krastiņa, līdzīgi pārkāpumi kā centra filiālē «Rīga» konstatēti arī filiālē «Baldone», un par to sniegta informācija Labklājības ministrijai (LM). Vienlaikus konkrētus konstatētos pārkāpumus inspekcijas pārstāve neminēja.

LM pārstāvis Egils Zariņš atzina, ka filiālē «Baldone» konstatēti bērnu tiesību pārkāpumi, un par tiem ierosināta disciplinārlieta pret VSAC «Rīga» vadītāju Inesi Pauderi, kā arī pret filiāles «Baldone» vadītāju Elvīru Kiseli, kura patlaban ar LM rīkojumu Pauderes vietā iecelta par centra «Rīga» direktora pienākumu izpildītāju.

Vienlaikus Zariņš uzsvēra, ka Kisele uz filiāli «Baldone» no filiāles «Teika» tika pārcelta pirms neilga laika, tāpēc pret viņu ierosināta disciplinārlieta, lai nodrošinātu vienādu attieksmi pret visiem vadītājiem. Tomēr pagaidām LM neesot iemesla liegt Kiselei pildīt pienākumus, kurus, strādājot «Teikas» filiālē, viņa veica labi.

Turklāt Zariņš piebilda, ka VBTAI pārbaudes rezultātā konstatētie pārkāpumi notikuši, kad Kisele vēl tur nestrādāja, tāpēc viņai pārmest filiālē «Baldone» konstatētos pārkāpumus nebūtu korekti.

Kā ziņots, VSAC «Rīga» filiālē «Rīga» konstatēti būtiski bērnu tiesību pārkāpumi. Kā iepriekš informēja Zariņš, pēc saņemtām konkrētām sūdzībām tika veikta padziļināta bērnu tiesību ievērošanas pārbaude šajā filiālē. Tika konstatēts, ka tiek pieļauta emocionāli un fiziski vardarbīga attieksme pret bērniem un atsevišķos gadījumos pakalpojumi tiek sniegti viņiem nepiemērotā vidē.

Pirmdien Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) parakstīja rīkojumu par VSAC «Rīga» filiāles «Rīga» vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata, turklāt VSAC «Rīga» vadītājai Pauderei izmeklēšanas rezultātā tika izteikts rājiens, kā arī ierosināta jauna disciplinārlieta, kas saistīta ar pārbaudēm citās centra filiālēs, kur arī konstatētas dažādas problēmas.

Labklājības ministrs aģentūrai LETA iepriekš stāstīja, ka gan VSAC «Rīga» vadītāja, gan filiāles «Rīga» vadītāja uz izmeklēšanas laiku tiks atstādinātas. Ministrs uzsvēra, ka tā ir vadītāju atbildība, ka darbinieki netiek atbilstoši instruēti. Viņš izteicās, ka darbinieki pat nezinot, kas notiek valstī, nepiedalās nekādos semināros.

Tāpat Reirs norādīja, ka VBTAI vērsīsies policijā, lai izvērtētu, vai nav pārkāptas aizbildnības tiesības vai pilnvaras uz bērnu, jo iestādes vadītājs ir bērna aizbildnis. «Iestādes vadītājs ir aizbildis bērnam, un viņam par bērnu jārūpējas tādā pašā līmenī kā vecākam,» uzsvēra ministrs.

Uz augšu
Back