Sv, 14.08.2022.

Nigērijā mošejā spridzinātājs pašnāvnieks nogalina 50 cilvēkus

LETA/AFP
Nigērijā mošejā spridzinātājs pašnāvnieks nogalina 50 cilvēkus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Nigērijas ziemeļaustrumos otrdien mošejā uzspridzinājies terorists pašnāvnieks, nogalinot 50 cilvēkus, paziņojusi policija. Pagaidām nenoskaidrots skaits cilvēku ievainoti.

Terorakts notika Adamavas štata Mubi pilsētā.

Uzbrucējs, kurš bijis gados jauns vīrietis, iegājis mošejā kopā ar dievlūdzējiem un, kad bija sākušās lūgšanas, uzspridzinājies.

Par teroraktu neviens nav uzņēmies atbildību, taču šādus uzbrukumus Nigērijā bieži rīko islāmistu ekstrēmistu grupējums «Boko Haram».

Grupējums «Boko Haram», kura nosaukums tulkojumā no hausu valodas nozīmē «Rietumu izglītība ir grēks», vēlas izveidot islāma valsti Nigērijas ziemeļaustrumos un kopš 2009.gada ir noslepkavojis vairāk nekā 20 tūkstošus cilvēku Nigērijas ziemeļos un vidienē. Tas rīko uzbrukumus galvenokārt baznīcām, mācību iestādēm, bāriem, policijai, armijai, politiķiem, sabiedriskiem un reliģiskiem līderiem.

Šā grupējuma kaujinieki pēdējā laikā rīko uzbrukumus arī Nigērijas kaimiņvalstīs. Benina, Čada, Kamerūna, Nigēra un Nigērija ir izveidojušas militāru aliansi cīņai pret «Boko Haram».

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu