O, 26.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valsts augstākos apbalvojumus pasniedz 71 izcilai personībai

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Šopēcpusdien svinīgā ceremonijā Rīgas pilī par dažādiem sasniegumiem valsts labā 71 cilvēkam tika pasniegti valsts augstākie apbalvojumi.

Pirms apbalvojumu pasniegšanas Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra, ka viņam ir prieks par tik kuplu apbalvojumu saņēmēju loku. Valsts vadītājs norādīja, ka šie cilvēki to ir pelnījuši ar savu darbu, sparu un drosmi.

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Ordeņa kapitula lēmumu Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts bokserim Mairim Briedim un komponistam Uldim Marhilēvičam. Briedim piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa III šķira un viņš iecelts par ordeņa komandieri, savukārt Marhilēvičam pasniegts Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķira un viņš iecelts par ordeņa virsnieku. Tā kā Briedis ir ārzemēs, viņam apbalvojums tiks pasniegts vēlāk.

Vēl par ordeņa virsnieku iecelta un Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru saņēma tēlniece, medaļu māksliniece Ligita Franckeviča, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Ieva Iltnere, Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesis Valerijans Jonikāns, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesnese Ilze Skultāne, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta vadošā pētniece Skaidrīte Lasmane, gleznotāja Dace Lielā, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa - Egliena un Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa.

Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru saņēma un par ordeņa virsnieku iecelts tika arī Rīgas Volejbola skolas un Latvijas junioru izlašu treneris Pāvels Seļivanovs, Latvijas Nacionālās neatkarības kustības dalībniece Ingrīda Titava, Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods, ilggadējais basketbola treneris Jānis Zeltiņš, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galvenais mākslinieks un scenogrāfs Ivars Mailītis, komponists Uģis Prauliņš un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis Īzaks Rašals.

Savukārt piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri Ordeņu kapituls lēma anestezioloģi reanimatoloģi Brigitu Aišpuri, ilggadējo Nīcas novada Otaņķu feldšerpunkta vadītāju Elzu Cērpu, vieglatlēti, paralimpisko Eiropas un pasaules čempioni vieglatlētikā Diānu Dadzīti, ilggadējo volejbolistu un volejbola treneri Juriju Deveikusu, Valmieras drāmas teātra aktieri Jānu Johansonu, ilggadējo Tukuma Raiņa ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāju Tiju Skaidrīti Kalniņu un ilggadējo vieglatlētikas treneri Uldi Kurzemnieku.

Par ordeņa kavalieri iecelts un Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru saņēmis arī muzeja «Ebreji Daugavpilī un Latgalē» direktors Iosifs Ročko, sertifikācijas institūcijas «Vides kvalitāte» meža un koksnes piegādes ķēdes sertifikācijas vadošais auditors Madis Sīpols, kultūras centra «Iļģuciems» Tautas lietišķās mākslas studijas «Irbi» dibinātāja un ilggadējā vadītāja Austra Skutule, Jūrmalas pilsētas pašvaldības SIA «Veselības un sociālās aprūpes centrs - Sloka» izpilddirektore veselības aprūpes jomā, ārste interniste Valentīna Vīgante.

Tāpat par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Ordeņu kapituls lēma piešķirt Viestura ordeni un Atzinības krustu vairākām militārpersonām un izglītības darbiniekiem.

Aizsardzības ministrijas Militāro pārstāvju grupas štāba virsnieks NATO štābā Nīderlandē Normunds Baranovs, Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 1.mehanizētā kājnieku bataljona komandieris Raivis Melnis un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamenta Kaujas atbalsta pārvaldes vecākais eksperts Rolands Millers par nopelniem Nacionālo bruņoto spēku attīstībā, augsti profesionālu un pašaizliedzīgu dienestu tiks iecelti par Viestura ordeņa virsniekiem.

Zemessardzes Mācību centra priekšnieks Arturs Maksis un Zemessardzes 3.Latgales brigādes Operatīvās daļas Mobilās apmācību nodaļas priekšnieks Dainis Mikanovs par nopelniem Nacionālo bruņoto spēku attīstībā, augsti profesionālu un pašaizliedzīgu dienestu ir iecelti par Viestura ordeņa kavalieriem.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona Sakaru un informācijas sistēmu atbalsta centra Tehniskā atbalsta daļas Radiosakaru līdzekļu darbnīcas priekšnieks Ainārs Bērziņš un Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas Vadības grupas kvalificēts speciālists Gaitis Polis par nopelniem Nacionālo bruņoto spēku attīstībā, augsti profesionālu un pašaizliedzīgu dienestu apbalvoti ar Viestura ordeņa pirmās pakāpes goda zīmi.

Savukārt Zemessardzes 27.kājnieku bataljona Zemessardzes veterāns Jānis Bahmanis par nopelniem Nacionālo bruņoto spēku attīstībā, augsti profesionālu un pašaizliedzīgu dienestu apbalvots ar Viestura ordeņa otrās pakāpes goda zīmi.

Valsts augstākie apbalvojumi ir piešķirti vēl virknei personu. Kā aģentūrai LETA skaidroja Valsts prezidenta kancelejas pārstāvis Jānis Siksnis, sestdien valsts augstākie apbalvojumi netika pasniegti visiem, kam tas pienākas. Tiem cilvēkiem, kas šodien nav varējuši piedalīties svinīgajā ceremonijā, apbalvojumus pasniegs vēlāk.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais