Kremļa raidorganizācija RT reģistrēsies ASV ārvalstu aģenta statusā, bet vērsīsies tiesā

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: TASS/Scanpix

Kremļa raidorganizācija RT reģistrēsies ASV ārvalstu aģenta statusā, bet vienlaikus apstrīdēs tiesā šo Savienoto Valstu Tieslietu ministrijas prasību, paziņojusi RT.

Raidorganizācija norāda, ka ASV Tieslietu ministrija devusi tai laiku līdz pirmdienai, lai reģistrētos kā ārvalstu aģentam, citādi tiks iesaldēts konts un aizturēts vadītājs.

RT galvenā redaktore Margarita Simonjana nodēvēja ASV prasību par kanibālismu un sacīja, ka RT pakļausies, bet vērsīsies tiesā.

«Mēs uzskatām, ka prasība ir ne tikai pretrunā likumam, ko pierādīsim tiesā (..), bet arī pretrunā demokrātijas un vārda brīvības principiem,» paziņoja Simonjana.

«Tas atņem mums godīgu konkurenci ar citiem starptautiskiem kanāliem, kas nav reģistrēti kā ārvalstu aģenti,» viņa piebilda.

Simonjana norādīja, ka RT pakļausies prasībai, lai saglabātu savus līdzekļus un varētu turpināt raidīt ASV.

Vašingtona uzskata RT par Maskavas propagandas ruporu un lūgusi tai reģistrēties kā ārvalstu aģentam saskaņā ar ārvalstu aģentu reģistrācijas likumu, kas attiecas uz lobijiem un juristiem, kas pārstāv ārvalstu politiskās intereses.

RT nonācis uzmanības centrā ASV izmeklēšanā par iespējamo Krievijas jaukšanos prezidenta vēlēšanās, kurās pagājušajā gadā uzvarēja Donalds Tramps.

Notiek izmeklēšana arī par Trampa bijušā padomnieka nacionālās drošības jautājumos Maikla Flinna saistību ar RT.

Atvaļinātais ģenerālleitnants Flinns 2015.gadā saņēma 33 000 ASV dolāru par piedalīšanos RT banketā, kur viņš sēdēja pie galda līdzās Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Uz augšu