Beļģijas premjers noliedz, ka Pudždemona dēļ valstī būtu krīze

FOTO: EPA/ScanPix

Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels trešdien noliedza, ka viņa valdībā būtu iestājusies krīze saistībā ar līdzšinējā Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona atrašanos Beļģijā.

«Politiskā krīze ir Spānijā, nevis Beļģijā,» Beļģijas parlamentā sacīja Mišels, kad tur, atbalstot Pudždemonu, bija runājuši flāmu separātistu deputāti.

Daži novērotāji izteikuši pieņēmumus, ka Pudždemona dēļ varētu pasliktināties attiecības Beļģijas flāmu un valoņu starpā.

Pudždemona atrašanās Beļģijā ir «tiesu, nevis valdības jautājums,» sacīja premjers, deputātus uzrunājot pirmo reizi pēc tam, kad Pudždemons un četri viņa valdības ministri 30.oktobrī ieradās Beļģijā.

«Es gādāšu par to, lai nenotiktu iejaukšanās tiesu neatkarībā,» viņš piebilda.

Pudždemonam un četriem katalāņu ministriem Beļģijas tiesā uz sēdi, kurā tiks izskatīts Spānijas pieprasījums par viņu izdošanu, jāierodas 17.novembrī.

Pudždemons solījis, ka sadarbosies ar Beļģijas varasiestādēm.

Katalonijas reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Drīz pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Spānijas premjers Marjano Rahojs atlaida Karlesa Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas 21.decembrī.

Pudždemons un vairāki viņa ministri pēc tam devās uz Briseli.

Katalonijas valdība 1.oktobrī sarīkoja referendumu par reģiona neatkarību, lai gan tiesa bija atzinusi to par nekonstitucionālu un Spānijas varasiestādes centās nepieļaut tā norisi. Referendumā piedalījās 43% balsstiesīgo un no viņiem 90% atbalstīja reģiona atdalīšanos no Spānijas. Absolūtais vairākums neatkarības pretinieku referendumu boikotēja.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu