Politologs: Āboltiņa līdz diplomāta karjerai tiks ar godu

Jānis Ikstens

FOTO: Ieva Čīka / LETA

Politiķe Solvita Āboltiņa līdz diplomāta karjerai tiks ar godu, sacīja politologs Jānis Ikstens.

Viņš norādīja, ka Āboltiņas izslēgšanai no partijas «Vienotība» nevajadzētu radīt šķēršļus veiksmīgai diplomātiskajai karjerai, uzsverot, ka diplomātija ir vairāk ierēdniecisks amats, kur politiskā bagāža nav tik būtiska.

Komentējot partijas «Vienotība» iespējamās reitinga izmaiņas, Ikstens norādīja, ka ir maz ticams, ka lēmums izslēgt Āboltiņu varētu negatīvi ietekmēt partijas reitingu.

Ikstens arī norādīja, ka vienīgā situācija, kas varētu radīt sarežģījumus, ir varbūtība, ka frakcija ietiepjas un atstāj Āboltiņu kā tās vadītāju. Taču Ikstens uzskata, ka šāda situācija ir maz ticama, jo šāda veida valdības šūpošana var novest pie balsu zaudēšanas tiem «Vienotības» biedriem, kuri ievēlēti no partijas reģionālajām nodaļām.

Jau ziņots, ka bijušo «Vienotība» līderi, līdzšinējo Saeimas frakcijas vadītāju Āboltiņu partijas valde nolēma izslēgt no šī politiskā spēka par komentāriem un rīcību laikā, kad partija sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

«Vienotības» priekšsēdētājs Arvils Ašeradens vakar pēc valdes sēdes žurnālistiem sacīja, ka ekonomikas virzīšanas process ticis diskreditēts ar iekšējiem procesiem. Āboltiņa rīkojusies pretēji valdes lēmumam par jauna ministra virzīšanu un situācijas komentēšanu. Ašeradens norādīja, ka Āboltiņa ignorējusi valdes lēmumu un publiski komentējusi kandidātus. Tāpat viņa esot aicinājusi vairākus cilvēkus pieteikties par kandidātiem, kā arī pretnostatījusi frakcijas darbu pret valdes darbu.

Āboltiņa vadīja «Vienotību» kopš 2011.gada līdz 2016.gadā par partijas priekšsēdētāju tika ievēlēts Andris Piebalgs. Toreiz Āboltiņa uz šo amatu nekandidēja. Iepriekš, kad «Vienotība» bija politisko partiju apvienība, Āboltiņa bija tās līdzpriekšsēdētāja, bet no 2008. līdz 2010.gadam - partijas «Jaunais laiks» valdes priekšsēdētāja.

Āboltiņas vadībā «Vienotība» ir guvusi atzīstamus panākumus Saeimas vēlēšanās, iegūstot tiesības trīs reizes valdību veidot Valdim Dombrovskim un vēl divas - Laimdotai Straujumai, tomēr pēdējā laikā partija ir piedzīvojusi dramatisku reitinga kritumu, tam pietuvojoties 5% robežai.

Uz augšu