Ķekavas apvedceļa projekta īstenošanai atsavinās zemi par € 176 400

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Satiksmes ministrija (SM) valsts galvenā autoceļa projekta «E67/A7 Ķekavas apvedceļš» īstenošanai atsavinās nekustamos īpašumus Ķekavas pagastā par aptuveni 176 400 eiro, otrdien nolēma valdība.

Tostarp SM par 26 025 eiro atsavinās nekustamo īpašumu «Ceļš Baložu iela 2» 0,1034 hektāru (ha) platībā, īpašumu «Ceļš Merķeļa iela 12» 0,1474 ha platībā par 37 053 eiro, kā arī nekustamā īpašuma «Usnes» zemes vienības daļu 0,06 ha un 0,07 ha platībā par 23 998 eiro.

Tāpat ministrija par 28 025 eiro atsavinās nekustamā īpašuma «Vecvidēji» zemes vienības daļu 0,0618 ha platībā un īpašuma «Vidēji» zemes vienības daļu 0,31 ha platībā par 61 303 eiro.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka valdība pērn martā atļāva sākt publiskās-privātās partnerības iepirkuma procedūru Ķekavas apvedceļa būvniecībai. Atbilstoši AS «Latvijas valsts ceļi» (LVC) informācijai noslēdzies ietekmes uz vidi novērtējuma process, kam pavasarī saņemts pozitīvs Vides pārraudzības valsts biroja atzinums, kā arī Ķekavas novada pašvaldība marta sākumā tam ir devusi akceptu.

Ķekavas apvedceļa publiskās-privātās partnerības projekta iepirkumu plānots izsludināt šogad ceturtajā ceturksnī, savukārt nākamā gada trešajā ceturksnī tiks izvēlēts piemērotākais kandidāts. Projektu potenciāli varētu finansēt ar Eiropas Investīciju bankas aizdevumu līdz 45% apmērā, Ziemeļu investīcijas bankas aizdevumu līdz 45% apmērā, kā arī privātā partnera ieguldījumu/subordinēto aizdevumu līdz 10% apmērā.

Iecerētā partnerības iepirkuma līguma termiņš ir 23 gadi no tā noslēgšanas dienas, tajā skaitā trīs gadi projektēšanas un būvniecības darbiem, bet 20 gadi - apsaimniekošanai. Projekta plānotais investīciju apmērs 23 gadu periodā ir 80 līdz 100 miljoni eiro. Partnerības iepirkuma līguma plānotā līgumcena noteikta 160,606 miljonu eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa.

Ķekavas apvedceļš sāksies pie Rīgas robežas līdz pieslēgumam pie autoceļa A7 Rīga-Bauska-Lietuvas robeža (Grenctāle). No kopumā 17,5 kilometru (km) garā apvedceļa trases 11,45 km būs divu brauktuvju ceļš ar četrām joslām. Uz apvedceļa būs četri divlīmeņa satiksmes mezgli, četri tuneļi, viens tilts, septiņi rotācijas apļi, papildu 16,2 km paralēlie ceļi, drošības barjeras, prettrokšņa siena, kā arī dažādi satiksmes organizācijas līdzekļi un papildu būves.

Pēc LVC paustā, vislielākā ceļa segas noslodze valstī ir uz Bauskas šosejas (A7). Šo ietekmi rada kravas transports (vilcēji ar puspiekabēm un kravas transports ar piekabi), kas intensīvi brauc pa Bauskas šoseju. Lielā segas noslodze ir viens no iemesliem, kāpēc tiek realizēts Ķekavas apvedceļa projekts.

Uz augšu