Popmūzikas eksporta veicināšanas projektu rīkošanu atkārtoti deleģē Latvijas Mūzikas attīstības biedrībai

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Latvijas Mūzikas eksporta fonda izpilddirektore Agnese Cimuška

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Popmūzikas eksporta veicināšanas projektu rīkošanai Kultūras ministrija (KM) uz trīs gadiem atkārtoti deleģējusi biedrību «Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports», liecina KM sniegtā informācija.

Arī turpmāk biedrībai būs jāapkopo, jāuzkrāj un jāizplata informācija vienotā interneta platformā latviešu un angļu valodā par mūsdienu popmūzikas autoriem, izpildītājiem, producentiem, konkursiem, pakalpojumu sniedzējiem, organizācijām, koncertu norises vietām visā Latvijas teritorijā, liekot uzsvaru uz potenciālo eksporta objektu.

Biedrībai būs jānodrošina mūzikas industrijas pārstāvji ar aktuālu un savlaicīgu informāciju par konferencēm, semināriem, projektu konkursiem, apmācībām un citiem aktuāliem jautājumiem popmūzikas jomā gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Lai izglītotu industrijas pārstāvjus, vismaz vienu reizi trīs mēnešos notiks seminārs vai cita veida pasākums par aktuālajiem jautājumiem mūsdienu populārās mūzikas eksporta jomā. Biedrība sniegs arī individuālas konsultācijas mūsdienu ritmiskās populārās mūzikas industrijas pārstāvjiem par eksporta jautājumiem.

Biedrība nodrošinās Latvijas pārstāvniecību vismaz četros mūsdienu populārās mūzikas industrijas eksporta veicināšanas pasākumos ārvalstīs vienā gadā. Ņemot vērā aktuālās tendences, vietējo un ārvalstu ekspertu ieteikumus, pārstāvniecības nodrošināšanai varēs piesaistīt arī papildu finansējumu no citiem avotiem.

Deleģēto uzdevumu finansējums tiek nodrošināts no KM valsts budžeta apakšprogrammas «Mākslas un literatūra». Konkursam paredzētie finanšu līdzekļi ir 25 000 eiro pirmajā uzdevumu veikšanas gadā un ne mazāk kā 20 000 eiro otrajā un trešajā projekta realizēšanas gadā.

Kā ziņots, KM izsludinājusi konkursu popmūzikas eksporta veicināšanas projektiem, liecina oficiālais paziņojums izdevumā «Latvijas Vēstnesis».

Uz augšu