Terorakts Londonas metro: jauni aizturētie

FOTO: REUTERS/SCANPIX

Lielbritānijas policija aizturējusi vēl trīs aizdomās turētos saistībā ar piektdien Londonas metro notikušo sprādzienu, kurā ievainoti 30 cilvēki un kas klasificēts kā terorakts. Pašlaik saistībā ar uzbrukumu aizturēti pieci cilvēki.

Otrdien policijas darbinieki Velsas pilsētā Ņūportā aizturēja 25 gadus vecu vīrieti, paziņoja Londonas policija.

Neilgi pēc tam aizturēja arī 48 un 30 gadus vecus vīriešus, ziņo raidorganizācija BBC. Tas noticis pēc kratīšanas kādā adresē Ņūportā.

Policija turpina kratīšanu vēl divos mitekļos Ņūportā.

Jau ziņots, ka Londonas metro Pārsonsgrīnas stacijā piektdien rīta sastrēgumstundas laikā notika paštaisīta spridzekļa eksplozija metro vagonā, kurā cietuši vismaz 30 cilvēki.

Atbildību par sprādzienu uzņēmies teroristu grupējums «Islāma valsts», apgalvojot, ka to sarīkojusi ar šo grupējumu saistīta vienība.

Sestdien saistībā ar šo teroraktu tika aizturēti divi vīrieši Anglijā – 18 gadus vecs vīrietis Duvras prāmju terminālī un 21 gadu vecs vīrietis Londonas rietumu rajonā Haunslovā. Jaunā aizturēšana Velsā nozīmē, ka policija paplašinājusi izmeklēšanu.

Policija turpina kratīšanu komerciālā īpašumā Haunslovā un divās adresēs Sarijas grāfistē Anglijas dienvidaustrumos.

Premjerministre Terēza Meja pēc sprādziena paziņoja, ka par svarīgāko objektu, tostarp kodolobjektu, apsardzību gādās armija, lai atslogotu policijas spēkus. Šiem uzdevumiem norīkoti 1000 karavīru.

Uz augšu