Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Divos KNAB sāktos kriminālprocesos par iespējamu korupciju Austrumu slimnīcā figurē četri cilvēki

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis divus kriminālprocesus par iespējamu korupciju Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā un šajās lietās figurē četri cilvēki.

KNAB aģentūru LETA informēja, ka birojs ir sācis divus kriminālprocesus par slimnīcas darbinieku iespējamu koruptīvu rīcību.

Viens kriminālprocess sākts par prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu, ko izdarījis valsts vai pašvaldības iestādes darbinieks, kurš nav valsts amatpersona. Šajā lietā viena persona ir atzīta par aizdomās turēto un tai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Otrs kriminālprocess sākts par kukuļņemšanas organizēšanu pēc Krimināllikuma 320.panta 2.daļas un 20.panta 2.daļas un par kukuļdošanu pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas.

Kriminālprocesā divas personas ir atzītas par aizdomās turētām un vienai personai piemērots personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss. Personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs pagaidām plašāka informācija netiek sniegta.

Slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa jau šorīt apstiprināja, ka, pēc slimnīcas rīcībā esošās informācijas, ir veiktas KNAB operatīvās darbības. Slimnīca sniegšot visu nepieciešamo atbalstu KNAB, tomēr patlaban vairāk informāciju par notikušo ārstniecības iestāde nesniedz.

Šī nav pirmā reize, kad KNAB pievērsis uzmanību šai slimnīcai. Šogad aprīlī prokuratūra nodeva Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai iepriekš KNAB izmeklētu krimināllietu, kurā saistībā ar prettiesiska labuma pieņemšanu no pacientiem apsūdzēti seši šīs slimnīcas medicīnas darbinieki. Prokuratūra uzskata, ka lietā figurē 20 epizodes, un slimnīcai nodarīti zaudējumi 12 000 eiro apmērā.

Prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret sešiem slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra «Gaiļezers» diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem un kādas citas stacionāra «Gaiļezers» nodaļas darbinieku.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015.gada aprīlim vairāki medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību. Galvenokārt magnētiskās rezonanses izmeklējumi tika veikti ārpus oficiālā darba laika.

Medicīnas darbiniekiem, apejot noteikto pacientu reģistrēšanas kārtību, veicot izmeklējumus ar magnētisko rezonansi 121 pacientam, slimnīcai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 12 396,45 eiro apmērā.

Šo lietu tiesa skatīs nākamā gada 7.martā.

Tāpat pagājušajā gadā lielu sabiedrības ievērību izpelnījās kriminālprocess, kurā figurēja toreizējais veselības ministrs Guntis Belēvičs un pašreizējais Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš.

Lieta bija sākta par Belēviča iespējamo likumpārkāpumu, apejot pacientiem noteikto rindas kārtību LOC. Pēc šī skandāla Belēvičs pērn jūnija sākumā atkāpās no veselības ministra amata. KNAB gan šo kriminālprocesu pērn rudenī izbeidza.

Iepriekšējos gados KNAB sācis arī kriminālprocesus par koruptīviem noziegumiem Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais