Itālija izraida islāmistu, kurš draudējis saindēt Romas ūdens sistēmu

Ilustratīvs foto FOTO: AP/Scanpix

Kāds 37 gadus vecs marokānis, kurš turēts cietumā Itālijā, pēc atbalsta izteikšanas islāmistu lietai un teroraktu apspriešanas ticis repatriēts, pavēstīja varasiestādes.

Marokānis cildinājis 2015.gadā Tunisijas Bardo muzejā notikušo teroraktu, kurā tika nogalināti vairāk nekā 20 cilvēki, kā «pienācīgu reakciju» uz Rietumu militārajiem triecieniem musulmaņu valstīs, pirmdien paziņojumā apliecināja Itālijas Iekšlietu ministrija.

Ieslodzītais arī apgalvojis, ka «viņam nebūtu grūti iekļūt Vatikānā un tur pastrādāt vardarbīgus aktus vai arī saindēt Romas ūdens tīklu», turklāt viņš kopā ar kādu tunisiešu ieslodzīto citu cietumnieku vidū izplatījis «Islāma valsts» propagandu.

Atsevišķā paziņojumā Romas policija apliecināja, ka ieslodzītā marokāņa vārds ir Nuredins Lāradžs un ka viņš kopā ar savu tunisiešu domubiedru naktī kādu citu cietumnieku, kurš sūdzējies par musulmaņu lūgšanu radīto troksni, piekāvis, sišanā izmantojot ķebļus un slotaskātus.

Lāradžs nonācis cietumā saistībā ar apsūdzībām kādā narkotiku lietā.

Itālija pieņēma bargākas likumu normas, kas ļauj ātri izraidīt aizdomās par terorismu turētus ārzemniekus, pēc 2015.gada janvāra terorakta Parīzes satīras izdevuma «Charlie Hebdo» redakcijā.

Iekšlietu ministrs Marko Minniti atzinis, ka šis likums sekmējis drošības uzturēšanu valstī. Atšķirībā no Vācijas, Francijas, Beļģijas, Lielbritānijas un Spānijas, Itālijā pēdējo gadu laikā nav bijis teroraktu.

Uz augšu
Back